Hlavní obsah

České mistrovství závodů automobilů do vrchu pokračuje o víkendu v Telnici

15. 5. 2014, 11:16
Novinky, Jarda Malík

Další závod Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu Edda Cup se uskuteční o nadcházejícím víkendu v Telnici.

Foto: Katka Opalecká

Promotér seriálu ČM ZAV E. Patera sám závodí v kategorii historických závodních automobilů s Peugeotem

Článek

Na telnickou trať se Edda cup vrací po přestávce s předpokladem zajímavých závodů. Závody se budou konat na trati Zadní Telnice – směr Petrovice. Závodníky čeká 2800 m dlouhá trať s převýšením 204 metrů. Pořadatelé očekávají kolem osmdesátky závodníků ve třech vypisovaných kategoriích pro produkční vozy, závodní speciály a historické závodní automobily do roku výroby 1985.

V sobotu i v neděli budou závody probíhat podle stejného harmonogramu. V půl deváté startuje první ze dvou tréninkových jízd. Trénink vyplní dopolední část programu. Po polední přestávce odstartuje vlastní závod sestávající ze dvou závodních jízd. Do té první odstartuje první jezdec ve 12:30. Po jejím skončení plynule navazuje druhá závodní jízda. Po ukončení závodních jízd dojde v prostoru depa k dekorování vítězů jednotlivých vypsaných tříd.

V zájmu bezpečnosti závodníků a diváků organizátoři kolem trati vytyčují divácké prostory, z kterých lze dění na trati sledovat. Potenciálně nebezpečná místa jsou označena jako zakázaná, v nich se nesmí nikdo zdržovat.

Pořadatelé prosí všechny případné diváky, aby se při sledování napínavého dění na trati řídili zdravým rozumem, chovali se ukázněně i s ohledem na přírodu a plně respektovali pokyny traťových pořadatelů, jen tak budou moci závody proběhnout ke spokojenosti všech.  

Vstup na závody je zdarma, rovněž zdarma je na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu s informacemi o celém mistrovství, jeho závodnících a tratích.

Reklama

Související témata:

Výběr článků