Hlavní obsah

Česká republika je rájem kutilů, nejlepší z nich obdrží titul Mistr Kutil

11. 2. 2014, 17:12 • Aktualizováno 11. 2. 2014, 17:16
Novinky, Martina Pospíšilová

Kutilství může fungovat jako odreagování od pracovního koloběhu i jako zábavná činnost, při níž se musí skloubit manuální zručnost a vynalézavost. Pro všechny nadšence do kutilství připravila společnost Hornbach další ročník originální soutěže Mistr Kutil.

Foto: Hornbach
Článek

Fenomén českého kutilství je ojedinělý, což dokládá například popularita příhod dvou legendárních nešiků z animovaného seriálu. V dnešní době už je kutilství především zábavou ve volném čase, v dřívějších dobách to však byla vynucená nezbytnost. Lidé se naučili provádět nejrůznější úpravy, opravy i stavby vlastními silami, aby ušetřili peníze a také aby se seberealizovali. Někdy tak vznikaly velmi zajímavé výtvory.

Rozdíl mezi minulostí a dnešní dobou je samozřejmě také v šířce dostupných pomůcek pro kutily. „Společnost Hornbach nabízí pro kutily kompletní sortiment zboží a navíc je již čtvrtým rokem v jejich zálibě podporuje i prostřednictvím Mistra Kutila, který je původní a originální soutěží tohoto druhu,“ uvedla Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.  

Letošní ročník soutěže o nejlepšího kutila roku s názvem Mistr Kutil začíná 24. ledna a zájemci se mohou přihlašovat až do 24. února na webových stránkách www.mistrkutil.cz, kam nahrají své fotografie a zodpoví několik jednoduchých otázek. „Při odpovídání na otázky je nejdůležitější prokázat kreativního ducha a vtip, nikoliv odborné znalosti,“ doplnila Helena Ševčíková.

Po ukončení registrací bude probíhat na internetu hlasování, ze kterého vzejde 13 finalistů. Ti se 5. dubna utkají o titul a spoustu hodnotných cen. Pro účast v soutěži je nutný věk nad 18 let a trvalý pobyt v České republice či na Slovensku.

Více informací naleznete na www.mistrkutil.cz.  

Reklama

Související témata:

Výběr článků