Hlavní obsah

Čert a Mikuláš čekal na dárce krve na šumperské Transfúzní službě

5. 12. 2016, 16:08
Novinky, Radka Miloševská

Šumperská Transfúzní služba, která je členem skupiny Agel, přivítala v pondělí 5. prosince všechny dárce krve a krevní plazmy s humorným nadhledem. Zdravotnický personál nezapomněl na oblíbený svátek, část personálu se převlékla do kostýmů čerta a Mikuláše.

Foto: archiv AGEL

Dárce vítaly usměvavé sestřičky převlečené do kostýmů čerta a Mikuláše.

Článek

Transfúzní služba v Šumperku se tak dnes díky výzdobě a personálu v převlecích proměnila v peklo i nebe, kde dárce vítaly usměvavé sestřičky převlečené do kostýmů čerta a Mikuláše.

„Transfúzní služba se snaží dárce motivovat a také jim za jejich aktivitu poděkovat. Takzvaný Mikulášský odběr, kdy se část personálu převlékla do kostýmu a rozdávala dárky, byl svým pojetím výjimečným odlehčením. Jsme rádi, že jsme s nadhledem pobavili dárce a zpříjemnili jim tak dnešní den,“ uvedla Mgr. Renata Wasserburgerová, odborná pracovnice Transfúzní služby.

Bezpříspěvkovým dárcem krve se může stát každý zdravý člověk ve věku od 18 do 65 let. Zda je dárce způsobilý k odběru, posoudí individuálně odborný zdravotnický pracovník přímo na Transfúzní službě v Šumperku. Den před odběrem by měl dárce hodně pít, nejíst tučná jídla, nepít alkohol a ráno může lehce posnídat. Více informací naleznete na webu transfuznisluzba.agel.cz.

Pro objednání k odběru krve na Transfúzní službě Šumperk je k dispozici telefonní číslo 724 612 674 a pro objednávky k odběru plazmy na číslo 583 333 811. 

Reklama

Výběr článků