Hlavní obsah

Celostátní kolo astronomické olympiády zná své vítěze

16. 6. 2011, 12:37
Novinky, Pavel Jaňurek

Finálové celostátní kolo astronomické olympiády se uskutečnilo 27. května ve Štefánikově hvězdárně v Praze. Ze základní školy Dělnická z Karviné se finálového klání v Praze účastnila jedna žákyně.

Foto: Štefánikova hvězdárna

Ilustrační foto ze Štefánikovy hvězdárny v Praze

Článek

Mezi 25 úspěšnými řešiteli v kategorii G-H z celostátního korespondenčního kola soutěžila žákyně Markéta Jaňurková ze sedmé třídy. V  kategorii starší, tedy E-F, soutěžil Jan Polák z deváté třídy.

V Moravkoslezském kraji obsadila Markéta Jaňurková druhé místo ve své kategorii, Jan Polák ve starší kategorii obsadil v kraji místo šesté.

"Markétka navíc postoupila do celostátního kola, které se konalo v Praze. Tam se umístila na krásném 16. místě," prozradila Mgr. Renáta Procházková, učitelka fyziky na ZŠ Dělnická v Karviné.

Celkově v soutěži začínalo ve školních kolech na školách po celé republice takřka 10 tisíc dětí. Do finále se jich do Prahy dostalo pouze 25.

Celkovým výhercem v kategorii 6. a 7. tříd se stala Hana Lounová z olomouckého gymnázia. Ve starší kategorii 8. a 9. tříd zvítězil Vojtěch Daniš ze stejného gymnázia v Olomouci.

Reklama

Výběr článků