Hlavní obsah

Casanova poodhalí masky u příležitosti Hradozámecké noci na zámku Duchcov

26. 8. 2015, 13:30
Novinky, Marian Hochel

Letošní Hradozámecká noc na duchcovském zámku se ponese ve znamení nečekaných odhalení. Kdo se skrývá za maskou? Mistr benátských karnevalů Casanova zve všechny zvědavce, malé i velké, na velkolepou zámeckou slavnost ve stylu maškarního bálu.

Foto: Eva Stolařová

Petr Stolař a Vladimír Gončarov v hlavních rolích Hradozámecké noci na zámku Duchcov

Článek

„Nejsilnější touhou v životě lidském je touha po odhalení toho, co je nám skrýváno! Na cestě k poznání jsou pak vašimi věrnými druhy vedle Touhy i Odhodlání a Potěšení. Spolu s nimi se na vás budeme o Hradozámecké noci těšit… Zavzpomínáme společně na lesk a slávu benátských bálů mého mládí, abych vám pak poodkryl skutečnou tvář zámecké zábavy na Duchcově,” zve na akci novodobý Giacomo Casanova alias Petr Stolař.

Valdštejnský sál a komnaty zámku zaplní tajuplné bytosti, nesmrtelní hrdinové i bájné krásky. Speciální interaktivní prohlídky a zbrusu nový zážitkový program připravuje správa zámku opět ve spolupráci s principálem Divadla V Pytli Petrem Stolařem a baletním mistrem Vladimírem Gončarovem ze Severočeského divadla v Ústí nad Labem. Akci spolupořádá Kulturní centrum Duchcov.

Vstupte do světa nespoutané fantazie bez hranic. Návštěvníci v maskách budou mít na akci vstup se slevou. Stanou se zároveň inspirací pro nejednoho malíře či fotografa. Taneční choreografie Vladimíra Gončarova na hudbu Antonia Vivaldiho, Tomasa Albinoniho, Gioachina Rossiniho a dalších mistrů klasické hudby roztančí a rozezní Valdštejnský sál zámku.

Oživené prohlídky zámecké expozice s hudebně-tanečním programem se budou konat v sobotu 29. srpna od 19 hodin. Hradozámeckou noc na zámku Duchcov příznačně nazvanou Casanova se baví zahájí hudebně-taneční představení, na které budou navazovat oživené prohlídky ve 20 a 21 hodin.

Reklama

Výběr článků