Hlavní obsah

Bohumínská sídliště dostanou nové hřiště, chodníky i parkoviště

21. 7. 2014, 10:46
Novinky, Lucie Balcarová

Hned na několika místech v centru Bohumína přibudou do konce září nové cyklostezky, chodníky i parkovací místa. Práce se dotknou ploch v okolí městské polikliniky, zdejších školek, mateřských center, pošty i domů v ulicích Nerudova i Mírová. Obnovou projde i zdejší hřiště pro míčové hry.

Foto: Pavel Čempěl

V okolí komplexu, v němž sídlí například pošta nebo centrum mladé rodiny Bobeš, vyrůstají nové chodníky a stezky.

Článek

„Rekonstrukce je rozdělena do čtyř etap, začala v červnu a hotovo bude do konce září. V rámci ní dojde k předláždění starých asfaltových chodníků, kdy vzniknou společné stezky pro chodce a cyklisty ze zámkové dlažby. V lokalitě jsme už například nechali odstranit i plot, který v minulosti ohraničoval zdejší školská zařízení. Teď už ztratil svůj význam,“ uvedla Lenka Jochimová z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

U zdejší pošty v Nerudově ulici je v plánu rozšíření parkovacích míst. Novinkou bude i chodník mezi poštou a mateřskou školou. Proměny se v sousedství Rákosníčkova hřiště dočká i zdejší plácek pro míčové hry. Dostane umělý povrch z pružného akrylátu. Kolem hřiště přibude rovněž i oplocení, plot oddělí i jednotlivá hřiště. Ve finále se hrací plocha „nalajnuje“, aby se tu mohl hrát tenis, volejbal, nohejbal, basketbal či malá kopaná. 

Díky revitalizaci se zpřehlední i stávající parkovací státní u družstevních domů v Mírové ulici spolu s vjezdy ke garážím. „V Mírové ulici nebudeme rozšiřovat parkovací místa, jen předláždíme plochy a zlegalizujeme stání pro automobily,“ dodala Lenka Jochimová.

Náklady na proměnu celé lokality činí téměř deset miliónů korun. Většinu z toho uhradí evropská dotace z programu Integrovaný plán rozvoje města (IPRM), která pokryje 85 procent nákladů.

Reklama

Výběr článků