Hlavní obsah

Bohumínská nemocnice dočasně uzavírá internu

10. 6. 2020, 17:44
Novinky, Lucie Balcarová

Městská nemocnice v Bohumíně uzavírá na dva týdny internu. Dvěma jejím lékařům a jedné zdravotní sestře vyšel pozitivní test na koronavirus. S největší pravděpodobností se nakazili od nově hospitalizovaného pacienta, u kterého se po preventivním odběru po přijetí do nemocnice potvrdil covid-19.

Foto: Pavel Čempěl

Bohumínská městská nemocnice

Článek

„Díky tomu, že máme odběrové místo na koronavirus přímo v nemocnici, proběhlo po pozitivním testu u hospitalizovaného pacienta preventivní testování všech zaměstnanců i pacientů interny velmi rychle. Výsledky jsme měli k dispozici v průběhu několika hodin. Nakaženého pacienta s koronavirem jsme převezli na infekční oddělení v Havířově. Ostatním šestnácti hospitalizovaným vyšel negativní test na covid-19. Bohužel u tří z 25 zdravotníků interny, a to dvou lékařů a jedné sestřičky, se po testech koronavirus potvrdil, přestože nikdo z nich nemá žádné příznaky nemoci. S největší pravděpodobností se tedy i přes dodržování základních bezpečnostních pravidel nakazili od nově přijatého pacienta, kterému vyšel pozitivní test na covid-19,“ sdělil ředitel Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček.

Vedení nemocnice proto okamžitě zavedlo opatření proti případnému šíření nemoci. Ode včerejška interna nepřijímá žádné nové pacienty a až do odvolání nebude fungovat ani interní pohotovost a ambulance. Pacienti interny i její personál jsou teď v karanténě.

„Kvůli výpadku zdravotníků nejsme schopni zajistit další provoz interny. Lůžkové oddělení na dva týdny uzavíráme a proběhne jeho plošná dezinfekce. U pacientů i personálu interny proběhnou ještě dvě vlny preventivního testování, abychom měli stoprocentní jistotu, že se nikdo další nenakazil. Hospitalizované pacienty po opakovaných negativních testech přesuneme dočasně na jiná oddělení. Ty, u kterých to jejich zdravotní stav dovolí, propustíme do domácí karantény,“ upřesnil ředitel Němeček.

V případě, že se koronavirus po další vlně testování u personálu interny neprojeví, hodlá nemocnice už příští středu 17. června obnovit plánovaný provoz interních ambulancí. Od pondělí 22. června by v případě příznivého vývoje mohl začít postupně fungovat chod celé interny, tedy pohotovosti, ambulancí i lůžkového oddělení.

„O aktuálním vývoji situace budeme veřejnost okamžitě informovat prostřednictvím webu i sociálních sítí nemocnice a města Bohumína. Proto je doporučujeme sledovat,“ dodal Němeček s tím, že ostatní oddělení nemocnice zůstávají v provozu a fungují bez jakýchkoliv omezení.

Reklama

Výběr článků