Hlavní obsah

Bohumín na dva týdny preventivně uzavírá odbor dopravy

1. 6. 2020, 13:40
Novinky, Lucie Balcarová

Z preventivních důvodů uzavřela bohumínská radnice ode dneška na dva týdny odbor dopravy. Jedné z úřednic, jejíž příbuzný pracuje v dole Darkov a je nakažený koronavirem, totiž vyšel pozitivní test na covid-19. Oba dva nemají žádné příznaky nemoci.

Foto: Pavel Čempěl

Radnice v Bohumíně.

Článek

„Jsme v kontaktu s hygieniky. Všech sedm zaměstnanců odboru dopravy musí kvůli pozitivní kolegyni preventivně do karantény, a odbor proto musíme dočasně uzavřít. Od pondělí 1. do 15. června nebude dostupná žádná dopravní agenda. Z tohoto důvodu nebude dočasně možné vyzvednout a vyřídit si řidičské průkazy, přihlásit a odhlásit si vozidlo, vyzvednout si auto či motorku z depozitu anebo složit zkoušku k získání řidičského oprávnění,“ sdělila tajemnice bohumínské radnice Eva Giecková.

Lidé teď budou muset využít k vyřízení svých záležitostí jiné úřady s rozšířenou působností a na vyzvednutí řidičáků dva týdny počkat. „Celá záležitost nás mrzí o to víc, že jsme byli jako jedni z mála úřadů, který zůstával pro klienty po celou dobu nouzového stavu otevřený,“ řekla Giecková.

„Jiných agend se preventivní uzavření nijak nedotkne. Od března jsme posílili hygienická opatření, takže na úřadě probíhá častější dezinfekce klik, madel a tlačítek výtahů. U vchodů i v jednotlivých kancelářích je rovněž k dispozici dezinfekce, aby se možnost nákazy minimalizovala,“ doplnila tajemnice s tím, že o víkendu proběhla speciální dezinfekce kanceláří odboru dopravy a přilehlých prostor.

Reklama

Výběr článků