Hlavní obsah

Bohumín dohání koronavirové ztráty, městské aquacentrum láká na letní slevy i nové atrakce

25. 6. 2020, 11:24 • Aktualizováno 25. 6. 2020, 13:10
Novinky, Lucie Balcarová

Dopady koronavirové epidemie doléhají nejen na město samotné, ale také na jeho organizace. Nejsložitější situace je v Bosporu, který spravuje především sportovně-rekreační areál za parkem Petra Bezruče v Bohumíně. Kvůli karanténě musel na dva měsíce uzavřít všechny své služby.

Foto: archiv města Bohumína

Venkovní bazén bohumínského aquacentra.

Článek

Aquacentrum se saunovým světem, sportovní halu, adventure golf i lezeckou stěnu. Finanční ztráty jsou velké.

„Tržby všech našich sportovišť jsou za normálního provozu průměrně dva miliony korun měsíčně. Během koronavirových omezení jsme sice uspořili finance na nákladech, energiích a také mzdách, pro jejichž vyplácení jsme využili vládního programu, ale přesto jsou naše ztráty vysoké a propad v příjmech je citelný,“ uvedl ředitel Bosporu Jan Resler.

Přesto teď aquacentrum láká veřejnost na zvýhodněné prázdninové vstupné – tři hodiny koupání za cenu jedné, na které byli Bohumíňáci i přespolní zvyklí. „Za 120 korun je možné využívat plavecký areál včetně venkovní plochy s lehátky a brouzdalištěm tři hodiny. Děti či senioři, na které se vztahují další slevy, zaplatí za tři hodiny jen 60 korun,“ upřesnil vedoucí aquacentra Jaromír Voráč. Speciální akce platí pro všední dny o letních prázdninách, výjimkou jsou víkendy a svátky.

Bospor se pustil v polovině června do zvelebení dalšího ze svých sportovních stánků, a to haly Bosporka v centru Bohumína. „Zateplování objektu bylo dlouhodobě naplánováno, řemeslníci odstartovali práce před pár dny. Ačkoliv zvenku by se mohlo zdát, že Bosporka nefunguje, opak je pravdou. Provoz probíhá po celou dobu zateplení bez omezení. Jen chceme poprosit návštěvníky o opatrnost při vstupu do budovy. Celé prázdniny máme otevřeno od 12 hodin do 20 hodin,“ doplnil Resler s tím, že v Bosporce si lidé mohou zahrát badminton, squash, stolní tenis, zacvičit si nebo vyzkoušet novou lezeckou boulderovou stěnu.

Největší novinkou ve sportovně-rekreačním areálu je nové bludiště z živých stromů s akátovým hradem vybaveným terasou a tobogánem. Nachází se za místními tenisovými kurty za parkem Petra Bezruče. „Atrakce je hotová, zbývá jen nainstalovat lavičky a vysypat prostor pod hradem mulčovací kůrou. Počítáme s tím, že se bludiště otevře k prvnímu červenci, ať si jej mohou děti užít už od začátku prázdnin,“ podotkl Resler.

Bospor teď hledá pro novou atrakci jméno. Zvažuje například Mauglího bludiště či Relax labyrint. Dá však prostor i veřejnosti. Bohumíňáci už v minulosti vybírali název pro novinky ve volnočasovém Hobbyparku pro děti - Mauglího stezku či Mauglího ranč s domácími zvířaty. Navrhli i pojmenování pro domov pro seniory Cesmína nebo městský penzion u aquacentra, který vznikl z bývalé vodárenské věže. Ze 649 návrhů nakonec dostal jméno Penzion ve věži.

Tipy pro pojmenování bludiště s dřevěným hradem lze už teď posílat na e-mail: anketa@mubo.cz. V příštím týdnu se spustí na webu Bohumína anketa s pěti nejlepšími návrhy, z nichž ve veřejném hlasování vzejde vítěz.

Reklama

Související témata:

Výběr článků