Hlavní obsah

Arabela a Rumburak zvou na hrad Křivoklát

17. 5. 2011, 12:18
Novinky, Ivana Kvasnicová

Setkat se s čarodějem Rumburakem, postavou z pohádkového seriálu o princezně Arabele, budou moci návštěvníci hradu Křivoklát v neděli 22. května. Výstava věnovaná seriálu tu potrvá do 23. června, budou vystaveny kostýmy a rekvizity (zhruba padesát kostýmů, které zapůjčila Česká televize).

Foto: Ivana Kvasnicová
Článek

Skutečný čaroděj Rumburak (Jiří Lábus) bude hostem výstavy kostýmů a rekvizit v neděli 22. května od 13 hodin. Bude vyprávět o natáčení filmu a návštěvníci získají jeho foto s podpisem. Kouzelný prsten princezny Arabely mohou získat přímo na výstavě,kterou si mohou prohlédnout během otvírací doby hradu.

Výstava se koná u příležitosti třicátého výročí vzniku první třináctidílné série Arabela, která se natáčela v letech 1979 až 1980. 

V rámci výstavy se mohou návštěvníci účastnit i soutěže o hodnotné ceny. Podmínkou účasti je zodpovězení otázek na letáku, který obdrží spolu se vstupenkou na výstavu. Soutěž se končí 23. června, slosování se uskuteční 25. června v 11 hodin u příležitosti vernisáže výstavy Divoká východní Afrika.

Reklama

Výběr článků