Hlavní obsah

Anatomický model kostry využívají i při rehabilitacích

13. 3. 2017, 16:03
Novinky, Radka Miloševská

S netradiční pomůckou se mohou setkat pacienti následné rehabilitační péče Polikliniky Agel Praha Italská. Výčet edukačních a cvičebních pomůcek zde totiž před nedávnem rozšířil anatomický model lidské kostry, který slouží fyzioterapeutům k názorným ukázkám i vysvětlování funkcí a stavby těla.

Foto: archiv Polikliniky Agel

Anatomický model lidské kostry v životní velikosti slouží nejčastěji při vstupních vyšetřeních a individuálních terapiích pacientů s fyzioterapeuty.

Článek

„Model lidské kostry není ve většině rehabilitačních zařízení standardní pomůckou. Nejčastěji ji využívají zdravotnické školy a lékařské fakulty jako názornou pomůcku při výuce anatomie. Nám ale skvěle pomáhá přiblížit běžným pacientům stavbu jejich těla a popsat i lokalizovat jejich obtíže,“ říká Bc. Martina Bartůšková, fyzioterapeutka Polikliniky AGEL Praha Italská. 

Anatomický PVC model lidské kostry v životní velikosti slouží na Poliklinice AGEL Praha Italská nejčastěji při vstupních vyšetřeních a individuálních terapiích pacientů s fyzioterapeuty. 

„Většina pacientů nemá ponětí, co se například děje s kostmi při totálních endoprotézách, jak vlastně vypadá kotník či obratel, nebo co s čím v našem těle souvisí. Pomocí modelu pacientům můžeme snadno názorně vysvětlit jejich diagnózu, ukázat jim kde je jejich problém, a v neposlední řadě jim i vysvětlit anatomické souvislosti,“ uzavírá Bc. Martina Bartůšková s tím, že pacient zasvěcený do problematiky pak obvykle daleko lépe chápe svůj stav i potřeby a efektivněji se zapojuje do procesu rehabilitace.

Reklama

Výběr článků