Hlavní obsah

Akord láká na další skvělá divadla v rámci podzimního předplatného

13. 6. 2017, 13:10
Novinky, Andrea Matvejová

Dům kultury Akord v Ostravě-Zábřehu završuje úspěšnou divadelní sezónu, kde byla většina představení vyprodaných, a vypadá to, že v následující podzimní sezóně tento úspěch zopakuje.

Foto: Mgr. Jan Ražnok

Divadelní předplatní 2017

Článek

Mohou za to velkou měrou také půlroční cykly divadelního předplatného, které je postaveno na kvalitních titulech a velkých hereckých osobnostech.

Jen pár dnů po vypuštění nabídky podzimního předplatného už byla polovina míst v sále rozebrána. Proto dramaturg DK Akord Jan Ražnok doporučuje neotálet s nákupem abonentek. V podzimním cyklu se můžete těšit opět na pět skvělých inscenací, každý měsíc od září do ledna jednu.

A studio Rubín přijede s představením Padesátka, divadelní verzí komedie o namazaných lyžích a namazaných chlapech, kterou znáte z filmového zpracování. Těšit se můžete na Jakuba Prachaře, Marka Taclíka a Ondřeje Pavelku. Pod režií je podepsaný jejich souputník a herecký kolega Vojtěch Kotek.

V říjnu Divadlo v Řeznické přiveze komorní filosofické drama Odvolání, ve kterém se o herecký koncert postarají Filip Cíl a Miroslav Táborský, který se chopil také režie inscenace. Vedle tématu osobní odvahy zde bude prostor i pro komické momenty, jak je vidět z video upoutávky.

Pro ty z vás, kteří nestihli Činoherní klub na festivalu Dream Factory Ostrava, máme příznivou zprávu: v listopadu se bude opět v Ostravě hrát komedie o velkých tématech Urna na prázdném jevišti.

Poslední dva tituly předplatného budou čerstvé novinky, které se teprve připravují. V prosinci vás pobaví Miroslav Etzler a Martin Pechlát v jejich nové komedii Cravate Club. Na závěr podzimního cyklu – na přelomu ledna a února 2018 - přiveze Studio DVA ironickou komedii, která se velkými jmény jen blyští. Hru napsal Petr Zelenka, režírovat ji bude Alice Nellis a hrát v ní budou Ivana Chýlková, Bolek Polívka, Roman Zach, Kryštof Hádek a další.

Činoherní koktejl je namixován, teď už stačí jen pořídit si „brčko“ v podobě abonmá se stálým místem v hledišti a těšit se na podzim, až si ho budete moci celý půlrok vychutnávat.

Reklama

Související témata:

Výběr článků