Hlavní obsah

Na vánoční stůl patří cukroví. Zajímá nás, jaké máte nejraději

26. 11. 2010, 11:39
Novinky, Andrea Zunová

K Vánocům, které se kvapem blíží, nepatří jen výběr dárků, kterými podarujeme své blízké, shánění stromečku a předvánoční úklid, ale i přemýšlení, jakými pochutinami si ozdobíme slavnostní stůl. A právě tehdy přichází na řadu vánoční cukroví, které by v žádné rodině nemělo chybět.

Foto: Profimedia.cz

Cukroví o Vánocích chutná snad každému

Článek

Už teď je vhodná chvíle na promyšlení, jaké druhy cukroví letos chceme přichystat a také k sepsání seznamu surovin, které na jejich přípravu budeme potřebovat. Vyplatí se také zkontrolovat, zda máme dost formiček a plechů na pečení.

Foto: Profimedia.cz

V těchto chvílích je příjemné mít početné příbuzenstvo, nebo hodně přátel, kteří jsou na tom podobně jako my. Nabízí se totiž možnost výměny cukroví. Není pak nutné péct doma deset i více druhů, ale každý třeba jen tři ve větším množství a ty si pak následně mezi sebou vyměnit. Tím pádem můžeme ochutnat i druhy, do kterých bychom se sami nepustili.

Nastal čas pro pečení perníčků

Zejména u dětí jsou perníčky velmi oblíbené. A to nejen samotné, různě zdobené, ale dá se z nich slepit např. perníková chaloupka, kterou právě děti milují. Je s ní hodně práce, ale výsledek stojí za to. S pečením perníčků je však potřeba začít už nyní. Jsou sice ihned po sundání z plechu měkké a voňavé, ale po vychladnutí ztvrdnou. Je proto potřeba dát jim dokonce až tři týdny čas na to, aby změkly a zvláčněly.

Foto: Profimedia.cz

Další druhy cukroví pak můžeme začít péct až v prosinci. Ať už se jedná o oblíbené druhy z lineckého, nebo ořechového těsta, vanilkové rohlíčky, různé vánoční řezy, nebo pracny.

Nepečené cukroví - různé kuličky, či roládičky pak stačí udělat jen pár dní před samotným Štědrým večerem.

Cukroví bychom měli dávat do krabic a v nich je až do Štědrého dne uchovávat na suchém chladnějším místě. Jen tak bude měkké a chutné.

Jaké cukroví máte nejraději vy?

Protože druhů vánočního cukroví je mnoho a my bychom se naším výběrem nemuseli všem trefit do chutě, napadlo nás, že se zeptáme vás na vaše oblíbené recepty. Pokud máte chuť se s námi o ně podělit, pište je prosím na adresu: NovinkyZena@seznam.cz. Ty nejzajímavější spolu s vaším jménem uveřejníme.

Reklama

Související témata:

Související články

Jak zvládnout Vánoce bez přibírání na váze

26. 11. 2009, 10:00

Patříte mezi ty, kteří před Vánoci lamentují, kolik kil zas naberou? A po svátcích kvitujete, kolik kil jste opravdu nabrali... Dietním chybám lze předejít již...

České ženy pečou vánočku už sedm století

16. 11. 2010, 8:53

Jen stěží bychom hledali Čecha, Moravana či Slezana, který by neznal slova už zlidovělé písně Vánoce přicházejí, kde se mimo jiné praví: naše teta peče léta na...

Výběr článků