Hlavní obsah

Na Slezskoostravském hradě se otevře výstava betlémů

1. 12. 2009, 12:00 – Ostrava

Na Slezskoostravském hradě se v pátek 4. prosince otevře tradiční výstava betlémů, na níž si návštěvníci budou moci prohlédnout více než stovku exponátů z nejrůznějších materiálů.

Foto: Karolina Zarzycká, Novinky

Mezi exponáty budou betlémy z rozličných materiálů.

Článek

Betlémy na výstavě nepředstavují pouze betlemáři z Česka, ale třeba i sousedního Slovenska nebo Polska. Výstava se v Ostravě koná už devátým rokem a těší se velké přízni návštěvníků.

Novinkou letošního ročníku bude soubor skříňkových betlémů, které budou umístěny v závěrečné části výstavy. Skříňkové betlémy patří k historické části expozice a mají podle organizátorů jen těžko vyčíslitelnou finanční hodnotu.

Doprovodná dílna i jarmark

Doprovodným programem výstavy budou pro velký zájem opět vánoční tvůrčí dílničky pro děti i dospělé. Uskuteční se už tento víkend v prostorách hradu. Návštěvníci si mohou vyrobit svou vánoční ozdobu, vánoční prostírání, baňku, svícen a mnoho dalšího, vše si samozřejmě mohou odnést domů zdarma. K dispozici všem návštěvníkům budou jak náročnější techniky, tak i takové, které zvládnou malé děti.

Další tradiční akcí, která výstavu doplní, bude vánoční jarmark nazvaný Stříbrná sobota a neděle. Konat se bude následující víkend a chybět nebudou ukázky řemesel či předvádění vánočních zvyků, návštěvníci zdarma dostanou pečené kaštany, budou si moci poslechnout koledy nebo prohlédnout živý vánoční betlém. V sobotu je připraven ohňostroj.

Reklama

Související články

Výběr článků