Článek
Gubernátor Aleksandr Avdějev řekl podle Ukrajinské pravdy, že drony útočily na předměstí Vladimiru. Podle něj „na místě pracují specialisté a všechny zabezpečení pro život klíčových systému fungují v normálním režimu“.
„Po rozednění začne likvidace škod. Prosím zachovejte klid, “ dodal.
Výbuchy otřásly také městem Orjol. Podle analýzy kanálu Astra a svědectví místních obyvatel byl zasažen areál tepelné elektrárny.
Gubernátor Orjolské oblasti uvedl, že „síly protivzdušné obrany zničily nepřátelské bezpilotní letouny a jejich úlomky poškodily několik soukromých domů a hospodářskou budovu.“
Místní obyvatelé jsou však přesvědčeni, že útok byl raketový, což podporují i nezávislí analytici . Tuto verzi podporují i analytici oslovení kanálem Astra.
Největší tepelná elektrárna v Orjolské oblasti byla terčem útoku už v noci na 31. října. Tehdy ji podle ukrajinského námořnictva zasáhly protilodní střely Neptun. Zasažen měl být rozvaděč, což vedlo k velkému výpadku proudu. Městu dodává i teplo.
Ukrajina používá proti Rusku stejnou taktiku, jako Moskva vůči ní - stále častěji cílí na energetickou soustavu.

