Hlavní obsah

Rusko je skeptické ohledně nových návrhu na ukončení války

Moskva

Rusko se staví velmi zdrženlivě k případným novým návrhů na urovnání konfliktu na Ukrajině. Plyne to z nedělního vyjádření mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova. Přistoupí k nim podle toho, jak budou Rusku vyhovovat.

Foto: Profimedia.cz

Mluvčí Kremlu Dmitril Peskov

Článek

„Slyšeli jsme prohlášení, že jsou možné nějaké nové formule. To se teprve uvidí,“ řekl TASSu Peskov, který si je vědom dalších jednání USA s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

K případným novým návrhům na urovnání konfliktu řekl: „Vše bude záviset na tom, nakolik budou odpovídat našim zájmům.“

Podle něj už ruský prezident Vladimir Putin ruský pohled představil.

Podle agentury Bloomberg naopak Rusko své požadavky po útocích na rafinérie a další infrastrukturu ještě přitvrdilo.

Bloomberg s odvoláním na dva lidi blízké Kremlu napsal, že se Rusko vrátí k jednáním až poté, co obsadí Doněckou oblast. Jeden z nich je přesvědčen, že se to podaří do konce roku.

Situace na frontě však nevypadá, že by Rusko ovládlo celou Doněckou oblast, od začátku roku dobylo jen 80 km² ukrajinského území.

Výběr článků

Načítám