Hlavní obsah

Udržitelná a levná varianta dárků pro děti. Online půjčovna hraček vyřeší řadu problémů

7. 12. 2022, 7:30

V adventní době mají rodiče malých dětí na bedrech rozhodování o nadcházející vánoční nadílce. Řeší, jaké hračky nakoupit, i kolik peněz si mohou dovolit do Vánoc investovat. Často je čeká také vyřazování starých kusů, aby vznikl prostor pro nové. Jednu z variant, jak děti potěšit, a zároveň ušetřit peníze i prostor v dětském pokojíčku, nabízí online půjčovna rozvojových hraček Toys and Stories. V podcastu Po mateřských stopách se o ní rozpovídá otec tří dětí a spolumajitel projektu Daniel Musil.

Foto: Novinky

Ilustrační foto

Článek
V DNEŠNÍM DÍLE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE:
  • Jak funguje online půjčovna hraček (6:06)
  • Podle čeho se vybírají hračky do katalogu (13:16)
  • Každý zákazník přispívá na dobrou věc (24:18)
  • Dárek pro posluchače podcastu (31:26)

Danielovi se právě narodil třetí potomek, a tak sám problém s životností a hromaděním hraček dennodenně řeší. Není proto divu, že ho projekt, pro který začínal pracovat se svou marketingovou agenturou, nadchnul a rozhodl se do něj investovat i zapojit.

„Soustředíme se především na rozvojové hračky pro děti ve věku 0 až 6 let. Jde nám o to, aby dítě mělo ve správný čas tu správnou hračku a aby maminky nemusely utrácet za drahé kousky, se kterými si pak dítě třeba ani nehraje,“ říká.

Projekt podporuje udržitelnost a funguje na základě předplatného. Zákazník si zvolí jednu ze tří variant balíčků a v té hodnotě si následně vybere z nabídky právě naskladněných hraček. Filtrovat si je může třeba dle věku dítěte. Poté už jen vyměňuje hračky za jiné.

„Do dvou pracovních dnů od objednání hraček z katalogu je většinou mají rodiče doma,“ popisuje fungování online půjčovny Daniel. Stejné je to i s vrácením, u kterého mají předplatitelé dopravu již hrazenou. Hračky tedy stačí zabalit a odeslat buď svozem z domova, nebo z podacího místa dopravce.

S nadsázkou o sobě říká, že je Marek Prchal v sukni. Čerstvá maminka dává nahlédnout do zákulisí politické scény

Sám Daniel oceňuje na půjčování hraček především to, že se doma již nepoužívané hračky nehromadí. Zkrátka je po čase vyměníte za jiné. Některou klidně hned, jinou třeba za tři měsíce. Oblíbenou hračku si může zákazník (za sníženou cenu za opotřebení) odkoupit.

Předplatné hraček může dětem dělat hodně radosti po celý rok a rodičům ušetřit čas i peníze. Zároveň je projekt velmi ekologicky laděný. Kromě hraček v půjčovně lze také zapůjčit knihy, a to například ty zvukové na elektronickou tužku a jim podobné, které se dětem velmi líbí, ale po čase se ohrají a zevšední.

Povídání o originálním projektu si můžete pustit v přehrávači v úvodu článku. V závěru rozhovoru na posluchače čeká i drobný vánoční dárek v podobě slevového kódu.

Podcast o mateřství s Terezou Rakoušovou a jejími hosty. Dříve známý jako Pandemické matky sobě. I nyní rozebírá taje a záhady rodičovství. Vydejte se po stopách mateřství každou středu na Novinky.cz.

Poslouchejte každou středu na Novinky.cz, Podcasty.cz, Spotify, Apple Podcasts nebo jiné oblíbené podcastové aplikaci.

Také nás můžete sledovat na Instagramu.

Poslechněte si také naše další podcasty:

Reklama

Výběr článků