Hlavní obsah

Život zasvětil pomoci potřebným. Svobodný gay už adoptoval šest postižených dětí

19. 6. 2021, 9:00

Vychovávat dítě s postižením bývá občas dost náročné. Ještě náročnější je to ve chvíli, kdy je na to člověk sám. A teď si představte, že v Británii žije muž, který se takového osudu zhostil dobrovolně. A to hned šestkrát.

Foto: Profimedia.cz

Ben Carpenter z Huddersfieldu a jeho početná rodina

Článek

Sedmatřicetiletý Ben Carpenter z Huddersfieldu je od 23 let svobodným tatínkem. Tehdy se stal nejmladším gayem Británie a nejmladším mužem v Yorkshiru, který si adoptoval dítě s postižením. O možnost adopce se přihlásil už ve svých 21 letech, tedy od první chvíle, kdy to britské zákony umožňují.

Už v té chvíli se rozhodl, že zasvětí svůj život pomoci právě těm nejzranitelnějším dětem. Po dvou letech strávených obíháním úřadů se jeho sen splnil. Jeho prvním dítětem se stal nyní 14letý Jack, který se narodil s autismem. Dále adoptoval Ruby (11), jež má mentální i fyzické postižení, Lily (9), která je úplně hluchá, a je dcerou jeho sestry, a Josepha (6) s Downovým syndromem.

Proces osvojení dítěte trvá i několik let. Přednost mají manželé a ti, kteří nehledí na etnikum

Děti

V dubnu si přivezl domů poslední přírůstek do rodiny, dvouletého Louise, kterého adoptoval poté, co zemřel syn Teddy. Ten trpěl genetickou poruchou zvanou syndrom De Langeové a v listopadu 2019 zemřel na následky sepse. Ben si dopřál čas na truchlení, než si adoptoval Louise, který má mozkovou obrnu a je slepý.

Před úřady musel zpočátku mnoho věcí dokazovat

„Po ztrátě Teddyho jsem byl zničený a hledal jsem u sebe vinu, za jeho osud. Pořád dokola jsem se ptal sám sebe, jestli jsem mohl udělat něco, co by ho zachránilo,“ řekl Ben pro The Mirror. I proto prý s původně plánovanou adopcí Louise delší dobu otálel.

Gay adoptoval holčičku, kterou odmítlo 20 heterosexuálních párů

Koktejl

Muž, který pracoval jako pečovatel, než se stal tatínkem na plný úvazek, je řadou Britů považován téměř za světce. „Chtěl jsem dětem, které potřebují nejvíc pomoc, poskytnout láskyplný domov. V poměrně mladém věku jsem měl hodně co dokazovat. Musel jsem prokázat, že jsem dostatečně vyspělý, abych jim mohl nabídnout, co potřebují,“ vrací se ke svým začátkům.

Chorvatský soud povolil adopce dětí homosexuály

Zahraniční

Nyní už podobné těžkosti řešit nemusí, úřady mu důvěřují. I u adopce Louise byla možnost, že by si dítě vzal do péče, ale právě smrt Teddyho uvrhla Bena do zármutku a k odložení vlastních plánů.

Další adopce nevyloučil

„Začátkem loňského roku jsem si ale uvědomil, že mě Louis potřebuje, a tak jsem proces adopce znovu zahájil,“ dodává s tím, že se chlapci v rodině daří skvěle.

Benovy děti mají báječný sourozenecký vztah a vzájemně si pomáhají. Vyrůstají v láskyplném prostředí a zdaleka prý není vyloučeno, že Ben s adopcemi ještě neskončil.

Reklama

Výběr článků