Hlavní obsah

Zemřel největší Obamův fanoušek. Měřil 234 centimetrů

24. 8. 2021, 13:46

Ve věku 38 let zemřel v pátek po srdečním selhání Igor Vovkovinsky, Ukrajinec částečně žijící ve Spojených státech, který se stal držitelem titulu nejvyššího člověka v USA. Měřil 234,5 centimetru. V roce 2009 si ho všiml i bývalý americký prezident Barack Obama, jehož byl Vovkovinsky fanouškem.

Foto: Profimedia.cz

Vovkovinsky v tričku na podporu Baracka Obamy.

Článek

Do Spojených států se dostal Vovkovinsky jako sedmileté dítě v roce 1989 a už tehdy měřil dva metry. Lékaři na Ukrajině ho odmítli operovat, pomoci se mu tak dostalo na Klinice Mayo v Minnesotě. Nádor tlačil na jeho podvěsek mozkový, jenž vylučoval nadměrné množství růstového hormonu.

Na Ukrajině byl Vovkovinsky celebritou, i když podle slov jeho bratra by mnohem raději žil normální život. V roce 2013 se objevil na pódiu během Eurovize, kdy v náručí přinesl ukrajinskou zpěvačku.

Foto: Profimedia.cz

Snímek z Eurovize v roce 2013, kdy Vovkovinsky přinesl na pódium ukrajinskou zpěvačku.

Při předvolební kampani Baracka Obamy v roce 2009 neunikl pozornosti, když si oblékl tričko s nápisem „World´s Biggest Obama Supporter” (největší Obamův fanoušek na světě). Guinnessova kniha rekordů jej později oficiálně uznala jako nejvyššího člověka v USA.

„Obr s dobrým srdcem” trpěl dlouhodobě zdravotními problémy, zejména vysokým krevním tlakem a cukrovkou. Už před dvěma lety sám Vovkovinsky informoval o špatném zdravotním stavu svoje fanoušky na internetu.

O smrti svého syna informovala na Facebooku matka Světlana, která uvedla, že Vovkovinsky zemřel na srdeční selhání. „Jeho bratr s ním byl až do konce,” uvedla.

Nejvyšším mužem světa zůstává osmatřicetiletý Turek Sultan Kösen, který měří 251 centimetrů.

Reklama

Výběr článků