Hlavní obsah

Zdražování piva ho přimělo k vlastní výrobě, ročně Skot ušetří desítky tisíc

9. 8. 2022, 9:34

Když půllitr piva v hospodách přesáhl hranici šesti liber, rozhodl se Chris Banks ze skotské vesnice Bothwell vyrábět zlatavý mok svépomocí. Na vlastní výrobu nedá dopustit, ročně díky tomu dle svých slov ušetří až tisíc liber (téměř třicet tisíc korun), píše britský server Mirror.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Banks s výrobou piva začal už v roce 2019. Počáteční náklady na zařízení pro domácí vaření sice činily 700 liber (přes 20 tisíc korun), jedno pivo ale v porovnání s hospodskou cenou vyrobí výrazně levněji.

Zatímco v místních podnicích vyjde půl litru ležáku na cca šest liber (175 korun), Banks jej zvládne uvařit za pouhou jednu libru (necelých 30 korun).

Pivo bude zdražovat. A razantně

Za tři roky vaření už jich stihl vyrobit a společně s přáteli zkonzumovat celkem 528, díky čemuž ušetřil necelé tři tisíce liber (téměř 88 tisíc korun), píše Mirror..

„Pokud uvaříte dobré pivo, máte hodně návštěvníků. Když k tomu ještě rozpálíte gril, nemá to chybu. Minulý rok, když bylo hodně sluníčka, jsme sedávali na zahradě a pili ze soudku, což bylo skvělé,” rozplývá se Banks.

Snižování množství alkoholu v pivu je světovým trendem

Skot domácí výrobu všem doporučuje, případné zájemce ale varuje, že je zapotřebí píle a preciznost. „Jestli chcete vařit opravdu dobré pivo, vyžaduje to nějaké investice do vybavení a času na zdokonalování. Ovšem jakmile začnete, nejde s tím přestat,” uzavřel.

Může se vám hodit na Seznamu:

Reklama

Související témata:

Výběr článků