Hlavní obsah

V Los Angeles vydražili nejikoničtější předmět Divokého západu

29. 8. 2021, 16:18 – Los Angeles

Aukční síň Bonhams v Los Angeles v pátek za šest milionů dolarů (zhruba 130 milionů korun) vydražila zbraň, kterou byl zastřelen americký pistolník Henry McCarthy, známější pod přezdívkou Billy the Kid. Revolver značky Colt se tak prodal za dvojnásobek ceny, kterou předpokládali odborníci, uvedla agentura Reuters.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Ikonický revolver Divokého západu se vydražil za dvojnásobek očekávané sumyVideo: Reuters

 
Článek

Zbraň pocházela ze sbírky předmětů Divokého západu, kterou sestavili texaští manželé Jim a Theresa Earlovi. Po jejich smrti se ale potomci rozhodli sbírku rozprodat a do prodeje nabídli také pistoli, kterou aukční síň označila za "nejvíce ikonický předmět Divokého Západu". Odborníci se domnívali, že zbraň se vydraží za dva až tři miliony dolarů, konečná cena však byla výrazně vyšší.

Nejdražší auto letošního roku. McLaren F1 se prodal za 442 milionů

AutoMoto

Revolver patřil šerifovi Pattovi Garrettovi, který s ním zastřelil známého psance v obci Fort Summer v červenci roku 1881. Šerif po pistolníkovi, který podle příběhů zabil až 21 lidí, začal pátrat poté, co byla na Kida vypsána odměna 500 dolarů. Nejprve se mu podařilo muže zatknout. Poté, co zločinec utekl z vězení, kde čekal na trest smrti, ho Garrett znovu vystopoval a zastřelil ze zálohy.

Příběh si od té doby získal oblibu a zastoupení v populární kultuře, vznikly například filmy Pat Garrett a Billy Kid či Mladé pušky.

Může se vám hodit na Seznamu:

Reklama

Související témata:

Výběr článků