Hlavní obsah

Americký lihovar přidává do whisky invazivní kraby

27. 7. 2022, 11:36

Nezvyklým způsobem se rozhodl řešit problém s přemnoženým krabem pobřežním lihovar Tamworth Distilling ve městě Tamworth v americkém státě New Hampshire. Vodního živočicha začal využívat pro výrobu whisky.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační snímek.

Článek

„Když lidé uslyší ,krabí whisky‘, myslím, že většina odmítne. Pokud je ale dokážete přimět, aby ochutnali, spousta z nich změní názor,“ řekl pro server mediální organizace National Public Radio produktový manažer lihovaru Will Robinson.

Na výrobu jedné lahve whisky s názvem Crab Trapper lihovar využije zhruba půl kilogramu kraba pobřežního, jenž je na východním pobřeží USA, kam se dostal zhruba před 200 lety z balastní vody na palubách lodí z Evropy, přemnožený.

Lihovar nejprve vyrobí speciální krabí vývar, který následně destiluje a následně přidává další ingredience, například hořčičná semínka, koriandr či skořici.

„Jsou pravděpodobně jedním z nejúspěšnějších invazivních druhů v Severní Americe. Jeden krab dokáže zkonzumovat zhruba 40 mlžů denně. Když to vynásobíte jejich obrovským množstvím, nezbyde vám žádný mlž,“ sdělila mořská bioložka Gabriela Bradtová.

„Chladné zimy dříve počet těchto krabů udržovaly na nízké úrovni, v posledních deseti až patnácti letech se ale jejich populace rapidně rozrostla,“ dodala.

Zatímco v Evropě se krab pobřežní relativně hojně konzumuje, na talířích v amerických restauracích své místo ještě nenašel. Iniciativa lihovaru Tamworth Distilling tak může být prvním krokem, jak populaci tohoto živočicha více regulovat.

Reklama

Výběr článků