Článek
„Začínali jsme s nějakými 330 lahvemi, byla to jen osobní sbírka. Ale pak jsme přišli s nápadem, že když někdo přinese gin, dostane jednu z lahví, které sám vyrábím. A od té chvíle se to rozjelo – Instagram, sociální sítě, návštěvníci z celého světa… a dnes máme největší sbírku ginu na světě,“ popisuje pro agenturu AP Bullock.
Sbírka, která čítá přes dva tisíce lahví ze 75 zemí je pestrá: od vzácných kousků jako keňský Procera Blue Dot za více než 100 dolarů, přes už nevyráběný Greenhat Distilled Gin, až po ten nejlevnější – Abotia z Ghany, který přijde na pouhý dolar a je v plastové lahvi. „Upřímně, je to nejhorší gin, jaký tu máme,“ říká se smíchem majitel sbírky.

Sbírka čítá více než 2000 lahví ginu.
Významné místo v kolekci zaujímá jeho vlastní značka Ghosts of the Ocean, vyráběná přímo na Azorech. Zajímavá je tím, že každá prodaná láhev přispívá k ochraně oceánu.
„Z každé láhve dáváme jedno euro neziskové organizaci Ocean Azores Foundation. A ze speciální edice ‚September 10th 1987‘, která připomíná zákaz lovu velryb v těchto vodách, věnujeme 20 eur,“ vysvětluje Brit.
O oficiální uznání rekordu nestojí
Zážitek z pití ginu Bullock propojuje rovněž s ekologickou odpovědností. Gin Library funguje částečně na solární energii a hotel Solar Branco Eco Estate, který provozuje hned vedle, monitoruje spotřebu vody a energie hostů. Za každého, kdo zde přenocuje, daruje majitel projektu zmíněné organizaci dalších pět eur. Láhve jsou vyrobeny z recyklovaného skla a jejich zátky jsou směsí korku a aktivního uhlí.

O zákazníky zde není nouze.
I když se Gin Library podle Bullocka pyšní největší sbírkou ginu na světě, oficiální uznání od Guinnessovy knihy rekordů místo prozatím nezískalo.
„Podmínkou je, aby v každé láhvi zůstalo aspoň trochu obsahu,“ vysvětluje. „Nechci ale nechávat posledního panáka jen kvůli rekordu. Gin je tu od toho, aby se pil,“ má jasno.