Hlavní obsah

Zemřela americká legenda country Charlie Daniels

6. 7. 2020, 21:27
Novinky, jdu

V pondělí zemřel americký zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Charlie Daniels. Bylo mu 83 let. Daniels byl významným představitelem country a jižanského rocku. Během své dlouhé kariéry spolupracoval s Elvisem Presley, Leonardem Cohenem i Bobem Dylanem. Mezi jeho nejznámější hity patří píseň The Devil Went Down to Georgia z roku 1979.

Charlie Daniels

Článek

O úmrtí informoval agent zpěváka. Daniels zemřel ve zdravotnickém zařízení v městě Hermitage ve státě Tennessee. Příčinou úmrtí měla být cévní mozková příhoda. Zanechal po sobě ženu Hazel a syna Charlie Danielse jr.

Zpěvák houslista a kytarista Daniels začínal svou hudební kariéru koncem 50. let. V 60. letech se podílel na písních pro Elvise Presleyho, Boba Dylana či Leonarda Cohena. Od 70. let vystupoval se svou kapelou The Charlie Daniels Band. Jejím prvním hitem byla píseň Uneasy Rider z třetího alba Honey in the Rock roku 1973 .

Během své kariéry Daniels podnikl i několik turné po Evropě a často vystupoval pro americké vojáky v zahraničí. V roce 2016 byl uveden do Síně slávy country hudby.

Mezi Danielsovi nejznámější hity patří píseň The Devil Went Down To Georgia z roku 1979, která se dostala do žebříčků popové i country hudby v několika zemí. Dostal za ni i cenu Grammy. Pod názvem Jirka a čert ji v roce 1994 přezpívala česká skupina Plavci. V tom roce mu vyšlo nejúspěšnější album Simple Man. Mezi jeho nejznámější písně patří i Still in Saigon a Legend o Wooley Swamp.

Zpěvák se také vyjadřoval k politice. V roce 2003 veřejně vystoupil na podporu americké invaze v Iráku a byl hlasitým odpůrcem potratů. Věnoval se i charitativní činnosti, v roce 2014 založil organizaci na pomoc veteránům vracejícím se ze služby v zahraničí.

Potíže se zdravím měl zpěvák již delší dobu. V roce 2001 úspěšně překonal rakovinu prostaty. V roce 2010 pak prodělal první mrtvici při jízdě na sněžném skútru, o tři roky později mu musel být voperován kardiostimulátor.

Reklama

Související témata:

Výběr článků