Hlavní obsah

Vondráčková nebude zpívat v Miss Saigon a Bídnících

18. 1. 2005, 11:56 – PRAHA
Právo, rh

Helena Vondráčková se do svých rolí v muzikálech Miss Saigon a Bídníci nevrátí. Dokládá to v pondělí zveřejněná dohoda o ukončení účinkování, kterou v minulých dnech podepsali představitelé agentury MM Praha, která zpěvačku exkluzivně zastupuje, a agentury GoJa, spol. s r. o., která oba muzikály produkuje.

Foto: Západočeská univerzita

Kulturní atašé USA Erin Kotheimerová a rektor Miroslav Holeček.

Článek

Podle v pondělí zveřejněných údajů agentury News/Pressnews se zpěvačka ještě hodlá sejít s producentem Františkem Janečkem koncem února, aby posoudili další možnou spolupráci v uvedených projektech.

"Sešel jsem se ještě před Vánocemi s Helenou na obědě, abychom tuto záležitost společně uzavřeli. Výsledkem schůzky byl můj návrh Heleně, aby si do konce února rozmyslela, jestli chce v obou muzikálech opravdu skončit," řekl  Právu producent František Janeček.

Podle jeho slov se mu ale druhý den nato ozval manžel a producent Vondráčkové Martin Michal s tím, že by bylo lépe uzavřít se zpěvačkou dohodu o ukončení účinkování. Tuto dohodu podepsaly obě strany začátkem ledna. "Domnívám se, že tím celá záležitost končí, a nevidím důvod, proč bychom se měli koncem února ještě scházet," uzavřel Janeček s tím, že dohoda se obešla bez avizovaných finančních vyrovnání.

Spor kvůli angažmá v Miss Saigon

Vondráčková odmítla další účinkování v obou muzikálech poté, kdy nebyla obsazena ani do jedné z prosincových premiér Miss Saigon. Postavu americké manželky hlavního hrdiny Ellen s ní alternuje Kateřina Brožová, Šárka Marková a Tereza Mátlová. Kvůli premiéře Miss Saigon přitom odřekla svou účast na předávání cen ankety Český slavík

Podle údajů agentury News /Pressnews se má Helena Vondráčková na jaře objevit v jiné muzikálové roli.

Reklama

Související témata:

Výběr článků