Hlavní obsah

The Cure vysvětlují zpoždění

27. 7. 2020, 14:31
Právo, jaš

Nové album kapely The Cure bylo ohlášeno na druhou polovinu loňského roku. Fanoušci na ně čekají již od roku 2008, kdy vyšel dosud poslední studiový počin britské formace, album 4:13 Dream. Novinka ale na světě zatím není.

Foto: Petr Hloušek, Právo

The Cure

Článek

V loňském roce Robert Smith, zpěvák The Cure, oznámil, že nové album, v diskografii kapely nejtemnější vůbec, je téměř připravené a nese pracovní název Live From The Moon.

Dodal, že kapela pracuje současně na dvou dalších počinech. Potom nastalo ticho, které teď přerušil klávesista Roger O’Donnell.

V rozhovoru pro britský hudební časopis Classic Pop uvedl, že on a Smith čelí obrovskému tlaku. Ne od fanoušků, berou to na sebe. Domnívají se totiž, že s ohledem na úspěchy skupiny by další album nemělo být dobré, ale vynikající.

„Před čtyřmi lety jsem Robertovi řekl: ,Musíme natočit ještě jednu desku. Musí být nejintenzivnější, nejsmutnější, nejdramatičtější a nejemotivnější, jakou jsme kdy vytvořili.‘ Souhlasil. Řekl, že pokud chtějí The Cure ještě něco vydat, musí to být zatraceně skvělé,“ sdělil O’Donnell.

Kromě zmínky o tom, na čem se dohodli se Smithem, poreferoval klávesista o stavu prací na novém albu a o tom, zda je skupina spokojená s tím, co vytvořila. Přiznal, že když si nedávno poslechl demosnímky, pomyslel si, že to kapela dokázala. „Bude to úžasné album. Mějte jen malou trpělivost,“ dodal.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků