Hlavní obsah

Studio Sony Pictures koupilo filmová práva na knihu o Snowdenovi

15. 5. 2014, 12:26

Studio Sony Pictures Entertainment koupilo filmová práva na knihu novináře Glenna Greenwalda o americkém přeběhlíkovi Edwardu Snowdenovi. Jak informovala agentura Reuters, studio najalo producenty ze série filmů o Jamesi Bondovi, aby přenesli tento příběh na plátno.

Foto: koláž Novinky s použitím ČTK/AP

Edward Snowden

Článek

Třicetiletý Snowden, který v loňském roce vyzradil novinářům podrobnosti o sledovacích programech americké tajné služby NSA, získal azyl v Rusku a hrozí mu, že bude zadržen a vydán do Spojených států, pokud vkročí do některé z jejich spojeneckých zemí.

Greenwald byl jedním z prvních novinářů, který informace vynesené Snowdenem zveřejnil v britském listu The Guardian. S dokumentaristkou Laurou Poitrasovou pak získali Pulitzerovu cenu.

Greenwaldova kniha No Place to Hide: Edward Snowden, the NSA, and the U.S. Surveillance State vyšla v úterý. Líčí jeho práci se Snowdenem na informování o tom, jak NSA shromažďuje informace. Novinář vyjádřil velkou radost nad spoluprací se Sony Pictures při převádění knihy na filmové plátno a dodal, že studio za sebou má dlouhou a úspěšnou historii na poli „hlubokých a prokreslených příběhů ze skutečného života”.

Žádné informace o obsazení, režisérovi či termínu premiéry zatím nebyly zveřejněny.

Reklama

Výběr článků