Hlavní obsah

Předsedou Rady ČT byl opět zvolen Uhde

17. 7. 2013, 14:01 • Aktualizováno 17. 7. 2013, 14:50

Staronovým předsedou Rady České televize se ve středu stal Milan Uhde (77). Radní jej zvolili do čela kontrolního orgánu veřejnoprávní televize pro další dvouleté období. Byl jediným kandidátem, v tajné volbě získal jedenáct hlasů ze čtrnácti přítomných radních.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Předseda rady Milan Uhde na jednání Rady České televize

Článek

„Přičiním se, abych se ani nadále neprovinil proti dobrým zásadám řízení rady,“ řekl po oznámení výsledků volby Uhde.

Do čela rady se dostal poprvé v srpnu 2011, kdy vystřídal Jiřího Baumruka, kterému skončil mandát. Ani tehdy neměl Uhde v souboji o vedoucí křeslo žádného protivníka.

Uhde má bohaté zkušenosti z umělecké dráhy dramatika, básníka a spisovatele, ale i z politického působení. Po listopadu 1989 působil mimo jiné jako ministr kultury, poslanec a předseda Poslanecké sněmovny. Ve veřejnoprávních médiích byl nejprve členem a později místopředsedou Rady Českého rozhlasu. V březnu 2008 se stal členem Rady ČT.

Rada ČT představuje orgán, který veřejnosti zajišťuje právo dohlížet na veřejnoprávní instituci. Má patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna, a to tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy.

Reklama

Související témata:

Výběr článků