Hlavní obsah

Nová alba: Jewel, Kurt Vile, Brigita & Štěpán či David Pomahač

20. 4. 2022, 7:00

Nová várka alb slibuje především zajímavé žánrové věci. Za pozornost nesporně stojí jak novinka zpěvačky Jewel, tak album Kurta Vileho či debut superskupiny Swedish House Mafia. Česká scéna k tomu přidává Brigitu & Štěpána a Davida Pomahače.

Foto: Novinky

Nová alba

Článek

Jewel: Freewheelin’ Woman

Přestože je to už její třinácté studiové album, čekala na ně americká zpěvačka, hudebnice a skladatelka Jewel sedm let. Vznikalo se záměrem nahrát na ně hudbu, se kterou se protagonistka cítí být skutečně spojená a je z ní nadšená. Textově se dotýká témat nezávislosti, naděje, ženství a smutku, hudebně jsou slyšet americana, folk, pop, soul i R.

Foto: Words Matter Media

Nové album

Kurt Vile: Watch My Moves

Své deváté studiové album začal americký písničkář Kurt Vile natáčet už v roce 2019. Pandemie však realizaci narušila. Vile pak vybudoval domácí studio, aby mohl natáčet dál. Fascinovala jej při tom práce s kapelou. Na desce se potkávají rock, indie i folk.

Foto: Verve Forecast

Nové album

Swedish House Mafia: Paradise Again

Swedish House Mafia je švédská houseová superskupina, která se čtrnáct let po svém vzniku (byť přerušeném pauzou) dobrala debutového alba. Nese se v duchu progresivního housu a hostují na něm 070 Shake, ASAP Rocky, Connie Constance, Jacob Mühlrad, Mapei, Seinabo Sey, Sting, Ty Dolla Sign a The Weeknd.

Foto: Virgin

Nové album

Brigita & Štěpán: …a co bude teď?

Po EP Korálky (2015) přišlo české duo Brigita & Štěpán konečně se svým debutovým albem. S původním folkem, prazákladem jeho tvorby, se na něm už mísí popový nádech. Dvojice nabízí jedenáct skladeb, které nahrála s doprovodnou kapelou.

Foto: Tranzistor

Nové album

David Pomahač: Neviditelný

David Pomahač, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, vydává druhé sólové album. Spoluautorem hudby a producentem desky je Martin Hůla aka Martin „Bonus“ Tvrdý. Kolekce vznikla ze studiové improvizace obou hudebníků.

Foto: Minority Records

Nové album

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků