Hlavní obsah

Nabídka knih z předvánočního trhu IV

14. 12. 2003, 10:48
Novinky, portalknihy

Nabízídka atraktivních knižních titulů, které vyniknou mezi ostatními dárky.

Foto: Kamila Biddle

Vzdělávací kurzy jsou praktickým dárkem pro každou generaci.

Článek

Will  Durant: Příběh filozofie

Životy a myšlenky největších světových filozofů od Platona po Santayanu. Vynikající chronologie významných filozofických směrů, doplněná životopisy myslitelů a interpretacemi jejich postojů na základě ekonomických a intelektuálních podmínek, jež je obklopovaly, včetně řady zajímavých příběhů a vtipných postřehů o slavných učencích. Vytvoření díla Příběh filozofie předcházelo jedenáct let soustředěného bádání a tři roky spisovatelské práce. Od doby, kdy vyšlo první vydání, se z této knihy stalo jedno z nejoblíbenějších děl našeho věku, současná klasika, která čtenáře učí i baví, inspiruje i povznáší.

Váz., 482 str., cena neuvedena, vydalo nakladatelství Pragma

Jiří Gruša:  Šťastný bezdomovec

Eseje nového předsedy mezinárodního PEN klubu vycházejí poprvé česky v uceleném svazku, jehož kompozici a jazykovému tvaru věnoval autor velké úsilí. Vznikla tak esejistická mozaika odrážející autentické filozofické myšlení. Grušovy eseje znamenají zároveň významný příspěvek k reflexi toho, co se odehrálo ve střední Evropě ve 20. století a je stále živé a bolavé. 

Kniha  představuje další vrchol na nové cestě autorovy tvorby. Váz., 174 stran, doporučená cena 225 Kč, vydal BarristerPrincipal

Friedrich Nietzsche: Mimo dobro a zlo

Německý originál knihy Mimo dobro a zlo - předehra k filosofii budoucnosti byl poprvé publikován roku 1886, ale materiál k ní autor shromažďoval už od začátku osmdesátých let, kdy se jeho myšlení začíná postupně zaměřovat k ústřednímu pojmu jeho pozdní filosofie - k vůli k moci. Nové vydání je oproti předchozím opraveno a opatřeno poznámkami a vy-světlivkami. 

Váz., 200 str., 195 Kč, vydalo nakladatelství Aurora

Arnošt Lustig: Odpovědi

Nové, rozšířené vydání zásadních rozhovorů profesora univerzity v St. Louis Harryho Jamese Cargasse a literárního historika Michaela Bauera s českým spisovatelem a publicistou, autorem próz o židovském osudu na téma holocaust doplňuje studie amerického judaisty Byrona Sherwina, pojednávající o morálních aspektech holocaustu a porovnávající jeho literární reflexi u Prima Leviho a Arnošta Lustiga.

Váz., 104 stran + 13 stran fotografické přílohy, 199 Kč, vydal Prostor

Anton Pavlovič Čechov: Podvodníci z nouze

Z Čechovových krátkých humoristických próz u nás v posledních padesáti letech vychází v rozmanitých kombinacích necelých dvacet nejslavnějších povídek. Výbor překladatele Libora Dvořáka naproti tomu staví především na prózách neznámých, vydávaných původně pod pseudonymem po nejrůznějších novinách a časopisech, a jen ojediněle je doplněn známými povídkami ze "zlatého fondu". Při pozornějším čtení si často s údivem uvědomíme, že mistrně vypointovaný humor je jen tenkou slupkou, pod níž velký prozaik útočí přímo na ostrůvek existenciální úzkosti, skrývající se hluboko v každém z nás. 

Váz., 200 stran, cena 225 Kč, vydalo  nakladatelství Dokořán

Bruegel

Obrazová monografie nejvýznamnějšího nizozemského malíře 16. století. Jeho komponované krajiny se svou přirozeností a intimitou vylučují z manýristické krajinomalby, z níž v raném období vyšel, stejně jako jeho lidově bodrý, humorně obhroublý venkovský žánr. Se svou dobou však má společnou tendenci po prohloubení křesťanského života, jíž podřizuje symbolický obsah svých obrazů.

Váz., 250x330 mm, 352 stran, 1499 Kč, vydalo nakladatelství Slovart

Tajemství lidského života

Čtvrté, zcela přepracované vydání jedinečného díla.

Čtvrté, zcela přepracované vydání jedinečného díla. Hluboko v těle ženy se stane zázrak - setká se tam vajíčko se spermií a vznikne nový člověk. V této obrazové knize se popisuje celý fantastický proces od oplodnění až k magickému okamžiku porodu, a to vše můžeme vidět na 350 nových snímcích od mistrovského fotografa Lennarta Nilssona.

Váz., 239 str., 195 x 260 mm,  499 Kč, vydal SvojtkaCo

Karel Marhold a Ivana Buttry: Putování Francií

Karel Marhold a Ivana Buttry: Putování Francií 1. díl Provence a Středomoří

Publikace představuje kaleidoskop fotografií a zajímavostí. Čtenáři se seznámí s městy Arles, Orange, Cannes a dalšími přitažlivými místy, která neobjeví v žádném průvodci. Autoři představují Francii očima nadšenců, kterým se stala druhým domovem. Kniha mapující území jižní Francie v tomto rozsahu je první publikace svého druhu u nás.

Váz.,  210 x 270 mm, 208 stran, doporučená prodejní cena  489 Kč, vydalo Svatošovo nakladatelství

P. D. Jamesová: Vraždy podle návodu

Malé soukromé muzeum na okraji londýnského parku Hampshead Heath zdědili tři sourozenci Dupayneovi. Pokud se nedohodnou a neprodlouží nájemní smlouvu, muzeum bude zavřeno. Neville Dupayne však podepsat odmítne a vzápětí ho maji-telka domu Tally Cluttonová najde mrtvého. Každý z lidí spojených s muzeem má motiv a příležitost k vraždě. Ale jen jeden den zabije a v průběhu vyšetřování zabíjí znovu. Anglický originál vyšel  polovině listopadu a český překlad je jeden z prvních na světě.

Váz., 400 stran, 219 Kč,  vydalo Motto

Jaroslav Foglar: Rychlé šípy

Nakladatelsky výjimečná publikace dnes již klasického díla české literatury pro mládež, první úplné vydání všech komiksových příběhů slavných Rychlých šípů.  První příběh slavného chlapeckého klubu vyšel v týdeníku Mladý hlasatel před  65 lety, 17. prosince 1938.

Váz., 388 stran, 650 Kč, vydalo nakladatelství Olympia

Reklama

Související témata:

Výběr článků