Hlavní obsah

Na koncertech hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala bude možné nástroje i koupit

22. 11. 2019, 15:59
Právo, jaš, kul

Český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal nachystal na letošní rok dva předvánoční koncerty. Odehrají se 14. a 15. prosince v Novoměstské radnici v Praze. Jeho hosty budou perkusionista Miloš Vacík, trumpetista Oskar Török, hráč na laděný křišťál Mikoláš Bělík a další.

Foto: Petr Horník, Právo

Ondřej Smeykal je hráč na didgeridoo.

Článek

„Od prvopočátku mé hudební vize byla na jednom z prvních míst chuť hrát a vytvářet atmosféru pro citlivou, vnímavou společnost. Čas před zimním slunovratem a Vánocemi je tou ideální dobou pro přípravu unikátního programu na unikátním místě a pozvat umělce, přátele, vytvořit společnou energii, která nás bude až do jara hřát. Jestli něco lidé dnes potřebují, věřím, že to je klid a prostor, ve kterém se můžou potkat především sami se sebou,“ řekl Novinkám.cz Ondřej Smeykal.

Koncertní sál Novoměstské radnice bude speciálně upraven vonnými esencemi Kateřiny Melenové. Prostor doplní fotografie z australské expedice Blanky Křikavové.

Na místě bude probíhat rovněž první didgeridoo jarmark, na němž se návštěvníci koncertů budou moci setkat s výrobci australského domorodého nástroje. Budou si jej též moci zakoupit.

Reklama

Související témata:

Výběr článků