Hlavní obsah

Kino Lucerna bude na 1. máje samá láska

29. 4. 2014, 12:16

Pražské kino Lucerna připravilo na letošní první květnový den celodenní akci nazvanou První máj v Lucerně aneb Láska, kam se podíváš. V obou svých sálech uvede filmy, které mají ve svém názvu slovo „láska” a tento milostný cit ukazují v různých podobách, oznámil vedoucí kina Bedřich Němec.

Foto: Aerofilms

Rozkošná a pestrobarevná Déborah Françoisová v hlavní roli komedie Láska všemi deseti

Článek

„Budou mezi nimi tituly aktuální, ale i ty, které se v programu kin už tak často neobjevují,” podotkl Němec. Půjde o francouzský snímek Láska všemi deseti, výjimečný dokument Láska v hrobě, oscarovou Lásku režiséra Michaela Hanekeho, natočenou v rakousko-francouzsko-německé koprodukci, Sorrentinovy pozoruhodné Následky lásky, skvělou komedii Richarda Curtise Lásky čas, americkou novinku Nekonečná láska a také česko-finské retro Láska, soudruhu. Předpremiéru mělo v březnu na pražském Febiofestu. První z celkem sedmi projekcí začne už ve 13.30, začátek posledního představení je naplánován na 21.00 hodin.

Malý sál kina Lucerna byl otevřen v lednu vedle historického kinosálu, který koncem roku oslaví 105 let existence. Prostory, ve kterých vznikl, mají zajímavou historii.

Foto: Kinosto Oy

Kryštof Hádek pod vlivem politického školení vypráví dívkám o tom, kolik zločinů se stane v USA.

„Před více než 70 lety tu bývala soukromá projekční místnost spolumajitele Paláce Lucerna a zakladatele barrandovských ateliérů Miloše Havla. Sloužila především předpremiérám filmů, které vznikly pod hlavičkou jeho společnosti Lucernafilm. Na uzavřené projekce sem měli přístup jen nejbližší z řad přátel majitele. Pokud je známo, nebylo zde nikdy pořádáno představení pro širší veřejnost,” řekl Němec.

Foto: Artcam

Emmanuelle Rivaová ve filmu Láska

Po znárodnění byl sál zrušen a stavebně rozdělen na několik menších místností, které v průběhu let sloužily různým účelům. Technicky špičkově vybavená komorní projekce má přes padesát sedadel. Dramaturgicky slouží jako alternativa k programu hlavního sálu. Všechna sedadla zdobí portréty předních československých, evropských i světových filmových tvůrců, včetně podobizny Miloše Havla na čestném místě uprostřed první řady.

Reklama

Související články

Neškodná zábava pro nostalgiky

21. 2. 2013, 9:55

Průměrnou retro oddechovku skýtá Láska všemi deseti, francouzský snímek Régise Roinsarda. Hlavní hrdinka v padesátých letech touží po lásce a práci sekretářky,...

RECENZE: Dojemně humorná česko-finská láska

23. 4. 2014, 16:33

Finsko-norsko-český film Láska, soudruhu příjemně překvapí inteligentním humorem a díky finské režii a prostředí i svérázným pohledem na éru komunismu. Není...

Výběr článků