Hlavní obsah

Jožo Ráž chce příští rok opustit Elán

2. 11. 2017, 12:15

Zpěvák a baskytarista Jožo Ráž se rozhodl, že po posledním koncertu turné naplánovaném na příští rok do pražské O2 areny opustí kapelu Elán. Připouští, že se jednou za čas s muzikanty někde výjimečně objeví, ale další turné nebo nahrávání zcela vylučuje. Za kapelu o tom ve čtvrtek informoval Roman Helcl.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Zpěvák slovenské kapely Elán Jožo Ráž

Článek

„Končím, protože chci. Tentokrát jsem rozhodnutý a nenechám se přemluvit. Nejsem unavený a publikum miluju, ale vím, že končím, a hotovo. Seknout s kariérou je potřeba tehdy, kdy vás lidé žerou. Když je už nebudete zajímat, je pozdě,“ prohlásil třiašedesátiletý Ráž.

Svůj úmysl odejít z Elánu Ráž v poslední době avizoval několikrát. Loni například v rozhovoru pro portál Plus jeden deň uvedl, že hodlá v kapele vydržet ještě dva roky.

Elán
Skupina vznikla v roce 1968. Vydala čtrnáct studiových alb, za jejichž prodeje získala 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné v roce 2003 navštívilo na 80 tisíc fanoušků, v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku. Základ kapely tvoří vedle Ráže Jano Baláž (zpěv, kytara) a Vašo Patejdl (klávesy, zpěv).

„Jsme si vědomi, že muzikanti dali podobná vyjádření v minulosti a pak se na přání fanoušků znovu vrátili ke koncertování. Tentokrát je pravdou, že po oslavách padesáti let Elánu v roce 2018 se kapela zcela odmlčí,“ sdělil Vladimír Moško z manažerské agentury Elánu MC production. V úvahu podle něj přichází možnost pokračovat bez Ráže. „Zda tomu ale tak bude, je ještě ve hvězdách,“ dodal.

Ráž se rozhodl opustit Elán po posledním ze série koncertů k 50. výročí kapely v pražské O2 areně, který se uskuteční 20. prosince 2018.

„Skupina chce pokračovat, já ovšem už ne. Uvidíme, pro co se rozhodnou. Urazili jsme dlouhou cestu, ale já moc na minulost nevzpomínám. Prostě co bylo, bylo a je pryč. Žiju pro současnost," konstatoval Ráž.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků