Hlavní obsah

Jan Smigmator věnuje skladbu a klip Měsíční řeka Karlu Gottovi

14. 7. 2020, 9:30
Právo, jaš, kul

Swingový zpěvák Jan Smigmator dokončuje nové album. Jako producenta si zvolil Jana Steinsdörfera, který je jazzman a zároveň člen kapely Chinaski. Na albu hostuje řada muzikantů, které zatím protagonista nechává jako překvapení. Aktuálně ale představuje videoklip k písni Měsíční řeka (Moon River), ochutnávku z alba. A jednoho hosta tak odtajnil.

Jan Smigmator v klipu k písni Měsíční řekaVideo: Supraphon

 
Článek

Jde o standard amerického skladatele Henryho Manciniho a textaře Johnnyho Moon River. Ve Smigmatorově verzi hostuje česko-americký hudebník, skladatel a producent hrající na klávesové nástroje a Hammondovy varhany Ondřej Pivec.

„Z účasti Ondry Pivce mám velkou radost. Známe se spoustu let, ale ke spolupráci došlo až teď. Vlastně za to můžu poděkovat koronavirové krizi, která zastavila celý svět, a Ondra tak neodletěl na turné s Gregorym Porterem a zůstal v Praze. Všechno zlé je zkrátka pro něco dobré,“ říká Smigmator.

Foto: Supraphon

Tvůrčí tým ve studiu, zleva Jan Steinsdörfer, Jan Smigmator a Ondřej Pivec.

Svým příznivcům nabízí Měsíční řeku v podobě singlu a videoklipu právě dnes. Datum není náhodné, jde o narozeninový den Karla Gotta.

Jan Smigmator k tomu uvedl: „Jako singl jsme původně zamýšleli úplně jinou píseň, ale souhra všech možných okolností nás dovedla k Měsíční řece. Vzhledem k tomu, že se jedná o vůbec první rozhlasovou nahrávku Karla Gotta, rozhodl jsem se mu ji věnovat jako své osobní poděkování.“

Foto: Supraphon/Smigmator jr.

Jan Smigmator chystá nové album.

Realizace videoklipu se ujal kameraman Jan Malíř společně s Norbim Kovácsem. Vznikl v nahrávacím studiu ve Svárově a spolu s Janem Smigmatorem se v něm objevuje i Ondřej Pivec.

„S Janem Malířem mě seznámil při jednom ze svých koncertů v pražské Malostranské besedě právě Karel Gott. Proto mi spolupráce s Honzou na tomto klipu přijde víc než symbolická. Navíc je to pro mě obrovská čest,“ zamýšlí se Smigmator.

Společně s Ondřejem Pivcem odehraje 25. července jeden velmi speciální koncert v rámci letních Jazz Pikniků na Vyžlovce.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků