Hlavní obsah

Izraelský hudebník a držitel Grammy Oran Etkin vystoupí v Ostravě

18. 2. 2020, 17:02

Izraelský hudebník a držitel ceny Grammy Oran Etkin vystoupí se svým programem pro děti v Ostravě. Na koncertu v centru Cooltour představí vzdělávací metodu Timbalooloo, kterou učí děti ve věku od tří do deseti let s pomocí her a pohádek vnímat hudbu. Koncert Mladí ladí dětem je součástí mezinárodního hudebního festivalu Mladí ladí jazz. V Ostravě se uskuteční 16. dubna, řekla Anna Vašátková.

Foto: John Abbott

Oran Etkin

Článek

„S metodou Timbalooloo slaví hudebník úspěchy nejen v USA, kde si ji oblíbily i děti hollywoodských hvězd, ale i v řadě evropských zemí. Pomocí zábavných her, příběhů a písní klarinetista dokazuje, že hudba je radost a každý je ve své podstatě muzikantem,” uvedla. Děti si tak podle ní osvojují základy hudebního a kulturního světového dědictví, aktivně se zapojují a nemusí znát hudební teorii ani hrát na jakýkoliv nástroj.

Kromě Ostravy se koncerty uskuteční v dubnu i v Brně, Děčíně, Olomouci a v Praze.

Oran Etkin je znám jako světový jazzman, ale též díky interaktivní hudební výuce pro děti. Svou inspiraci od dětství nacházel u významných hudebníků, mezi které patří například slavný Louis Armstrong, Benny Goodman, Gene Krupa či Teddy Wilson.

Oranova tvorba je také hluboce ovlivněna jeho izraelskými kořeny, které se odráží jak v jeho umělecké tvorbě, tak v jeho pedagogické práci.

Reklama

Výběr článků