Článek
V roce 2018 vyšlo jejich společné album 44/876. Jeho název odkazuje na telefonický volací kód pro Velkou Británii (+44) a Jamajku (+876), domovské země Stinga a Shaggyho.
Potom vyrazili na koncertní turné, při němž v listopadu 2018 zavítali do Prahy, a v únoru 2019 obdrželi na udílení amerických hudebních cen Grammy cenu za nejlepší reggae album.
Když to vyjde, rádi se znovu na pódiu či ve studiu sejdou. A v Ostravě to vyšlo skvěle. Šestapadesátiletý Shaggy se totiž při spojování reggae, popu a dancehallu trochu trápil. Jeho show neměla spád, příliš ji ovládal playback s předtočenými vokály i hudebními linkami a Shaggy se ze všeho nejvíce bavil tím, že jednotlivé písně přerušoval a plácal do toho hlouposti.
Byl to otravný rozporcovaný koncert, jenže v předposlední skladbě Til A Mawnin dorazil na pódium Sting a náhle bylo vše jinak. Shaggy přijal hudební řád.
Sting měl na hlavě kšiltovku, oblečen byl v černém tričku a kdyby se mu nedostalo od Shaggyho a jeho kapely náležitého uvedení, možná by ho diváci nepoznali. Shaggy pak Stingovi hostování při jeho nočním koncertu vrátil, když se stejně nenápadně jako jeho anglický kamarád zjevil na pódiu a zazpíval s ním.
V porovnání obou vystoupení jasně vyhrálo to Stingovo. Má obrovské charisma, stále náležitě znělý hlas a repertoár, se kterým není těžké posluchače přitáhnout a jejich pozornost udržet až do posledního přídavku.

Shaggy na Colours of Ostrava
Zpíval písničky ze své sólové dráhy i ty od kapely The Police, jejímž členem byl v první fázi v letech 1977 až 1986 a v níž si získal tak výbornou pověst, že pak pro něj nebylo složité oslovit diváky sólovými písněmi a alby. Zazněly Message In Bottle, Roxanne, Englishman In New York, Every Breath You Take a další.
Obdivuhodný byl klid, který vyzařoval nejenom ze Stinga, ale z celého jeho vystoupení. Všechno mile plynulo, zpěvákův projev, stejně tak hudební výkony jeho a dalších členů kapely byly vynikající a diváci si u každé písně nejspíš uvědomili, že už ji někde slyšeli a je jim sympatická. Logicky pak vytvořili kulisu plnou nadšení z hudebního zážitku i úcty ke třiasedmdesátileté osobnosti světové scény.
Vydařený byl i koncert britské indierockové kapely Matt-Felix, který připomněl, že mnohá hudba má stále zdravé kořeny z časů, kdy každý, kdo stál na pódiu, byl profesně zdatný. Podobně zapůsobil na poslední chvíli do programu zařazený americký písničkář Mark Ambor.
Jejich síle česká kapela Nedivoč ani český zpěvák Ben Cristovao, který si pozval hosty Adama Mišíka a Sofiana Medjmedje a demonstroval též fakt, že už oslovuje i starší posluchače, nejen své vrstevníky a ty mladší, co do živelnosti a zručnosti spíše podlehli.