Článek
Z hlavních hvězd vstupenky ještě zbývají na australský soubor Circa s jejich představením Wolf o divokosti v každém člověku a radosti z fyzické zdatnosti. Komornější večer zase nabízí rakousko-německé umělecké trio se svou Sawdust Symphony. Obejde se bez náročných artistických čísel, slibuje ale nadchnout diváky kouzlem kutilského světa, kde se i s obyčejným polínkem dají dělat neobyčejné věci.
Festival nabízí i to nejlepší z tuzemského novocirkusového umění v čele se soubory Cirk La Putyka nebo Vosto5. Lákavé mohou být work in progress večery, kdy tvůrci uvádějí svou inscenaci ještě před premiérou a pak o ní debatují s diváky, aby výsledný tvar mohl být co nejlepší.
V druhé polovině festivalu dostávají možnost vystoupit před diváky i studenti. V neděli 30. srpna vystoupí v českém stanu zahraniční hosté, německého performera Felixe Baumanna a francouzskou choreografku Marii Gourdainovou bude hostit Halka Třešňáková.





