Článek
Ve filmu Rudolfa Merknera hrají kromě Jiřího Lábuse i Tomáš Klus, Lucie Polišenská, Gabriela Marcinková, Erika Stárková, Marek Holý, Denisa Nesvačilová nebo Daniel Krejčík. Rudolf Merkner se do povědomí diváků zapsal především jako autor seriálu Vyprávěj a filmu Bobule.

Hlavní roli v nové české komedii Milion hraje Jiří Lábus. Jako dědeček velké rodiny připravil pro její členy neobvyklou soutěž o velkou sumu peněz.
Jeho nový film Milion vypráví o tom, jak děda Vavřinec prodal rodinný majetek a rozhodne se, že milion eur, který za něj získal, tedy přes 24 milionů korun, zdědí první narozený potomek.
Dětí má dost a všechny si nejprve myslí, že se zbláznil. A i když se tváří, že je tahle soutěž nesmysl, v hlavách jim okamžitě začnou klíčit plány – a brzy také přejdou k činům. Kdo z nich nakonec vyhraje? Zvítězí peníze, nebo láska a rodinná soudržnost?

Členku početné rodiny, která v připravovaném filmu na přání dědečka soutěží o milion eur, ztvárňuje filmová a divadelní herečka Lucie Polišenská.
„Hraju dědečka, co taky jiného já můžu dneska hrát, že… Už je vdovcem. Svou ženu měl moc rád, a tak jí na hřbitov nosívá čerstvé květiny a promlouvá s ní. Jednoho dne dostane takový zajímavý nápad, kterým chce stmelit rodinu,“ popsal svou roli Jiří Lábus.
„Hodně točíme v přírodě, což oceňuju. Já se totiž v létě do přírody moc často nedostanu. Bojím se klíšťat, a tak raději o to víc chodím do restaurací,“ dodal se smíchem při natáčení filmu, který vznikal převážně v Českém středohoří.
Natáčelo se i v Plzni a Praze, kde filmaři navštívili Malostranskou besedu, Nemocnici Na Homolce, Palác Akropolis a řadu dalších míst.