Hlavní obsah

Peter Jackson vydal trailer k filmu o Beatles

14. 10. 2021, 13:45

Dlouho očekávaný celovečerní dokumentární film o Beatles od režiséra Petera Jacksona má trailer. Zachycuje poslední společné nahrávání před rozpadem kapely.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Upoutávka na film The Beatles: Get BackVideo: WALT DISNEY PICTURES, Reuters

 
Článek

Film The Beatles: Get Back byl připraven k uvedení v kinech, ale vzhledem ke stále komplikované situaci a nejistotě bude nakonec uveden 25. listopadu jako třídílná minisérie na platformě Disney+.

Hrubý materiál, který měl údajně šedesát hodin, natočil původně Michael Lindsay-Hogg. Až po desetiletích z něj finální dílo vykutal slavný režisér Pána prstenů Peter Jackson.

Beatles v roce 1969 zamířili do studia, aby po delší pauze natočili 14 písní a postupně se vrátili i k živému koncertování. Nahrávky sice vznikly, ale kapela se začala rozpadat a k turné už nikdy nedošlo.

Foto: WALT DISNEY PICTURES, Reuters

Upoutávka na film The Beatles: Get Back

Po letech se vytvořila řada legend, kdo za všechno mohl. Hlavně Lennonova partnerka Yoko Ono vstoupila do hudebních dějin jako potvora, která „rozbila Beatles“. Paul McCartney nedávno uvedl, že skupinu Beatles zničil jednoznačně John Lennon, zatímco on sám by rád hrál dál.

„Byla to moje kapela, moje práce, můj život. Chtěl jsem v tom pokračovat,” řekl.

John Lennon měl vztah s Yoko Ono a chtěl dělat jiné projekty. Když Paul v roce 1970 poprvé veřejně přiznal, že skupina neexistuje, byla to už měsíce stará věc.

Rolling Stones vypouští svou druhou nejhranější píseň kvůli možnému nařčení z rasismu

Kultura

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků