Hlavní obsah

Leonardo DiCaprio má točit americkou verzi dánského Chlastu

28. 4. 2021, 12:40

Hollywood chystá vlastní verzi známého dánského filmu Chlast, který právě získal Oscara. Podle neoficiálních informací by měl hlavní roli dostat Leonardo DiCaprio.

Trailer k filmu ChlastVideo: Film Europe

 
Článek

Leonardo DiCaprio by tak měl vystřídat Madse Mikkelsena, v současnosti jednoho z nejžádanějších evropských herců. Práva na film už získala Appian Way Productions, kalifornská produkční společnost, kterou založil právě Leonardo DiCaprio.

Foto: Film Europe

Mads Mikkelsen ve filmu Chlast

Thomas Vinterberg, režisér původního filmu, už režírovat nebude, ale měl by na novince pracovat jako výkonný producent ve spolupráci s Kasperem Dissingem a Sisse Graum Jørgensenovou.

RECENZE: Severskému divnohumoru Češi rozumějí

Chlast je příběh vyhořelých středoškolských učitelů v čele s dějepisářem (Mads Mikkelsen), kteří provedou experiment. Denně si dávají malé množství alkoholu, aby zjistili, zda malá intoxikace otevírá mysl, zvyšuje kreativitu a odstraní deprese. Pečlivě zapisují své pocity i dopad na výuku. A zjistí, že to skutečně funguje. Mají větší chuť do života, jenže experiment se vymkne kontrole.

Dánský film měl dobrý počáteční nápad a také vynikající herce. Sklidil úspěch na Evropských filmových cenách i na Oscarech.

Reklama

Výběr článků