Hlavní obsah

Jennifer Anistonová, Michael Douglas i český zvukař nominováni na Emmy

29. 7. 2020, 10:31
Novinky, Stanislav Dvořák

Televizní ceny Emmy vyhlásily své nominace. Minulá sezóna byla bohatá na zdařilé americké seriály, ovšem české televize ty nejlepší novinky jako vždy neuvádějí. Diváci jsou tak odkázáni na internet.

Foto: Apple TV+

Jennifer Anistonová podává životní výkon.

Článek

Český zvukař Juraj Mravec, absolvent FAMU, získal nominaci na prestižní americkou cenu Emmy v kategorii Nejlepší střih zvuku pro seriál nebo komedii v hrané televizní tvorbě za třetí řadu televizního seriálu Koruna (The Crown).

V kategorii hereček uspěly v dramatických sériích Jennifer Anistonová (The Morning Show), Zendaya (Euphoria), Jodie Comerová (Killing Eve), Sandra Ohová (Killing Eve) a Laura Linneyová (Ozark), v komediích pak Tracee Ellis Rossová (black-ish), Christina Applegateová (Dead To Me), Linda Cardelliniová (Dead To Me), Issa Raeová (Insecure), Rachel Brosnahanová (The Marvelous Mrs. Maisel) a Catherine O’Harová (Schitt’s Creek).

V kategorii minisérie byly nominovány Kerry Washingtonová (Little Fires Everywhere), Cate Blanchettová (Mrs. America), Octavia Spencerová (Self Made: Inspired By The Life Of Madam C.J. Walker), Shira Haasová (Unorthodox), Regina King (Watchmen).

Anistonová si zahrála jednu z životních rolí v The Morning Show, sérii odehrávající se v televizi. Hlavní moderátor je v rámci MeToo bez soudu a diskuse okamžitě vyhozen a jeho spolumoderátorka (Anistonová) vůbec nemá radost. Dobře ví, že bez kolegy je na odstřel – na její nesmyslně přeplacené místo už se cpou mladší ženy, které jsou sice navenek pobouřeny sexuálními aférami, ale ve skutečnosti jim jde o peníze. Scénář seriálu The Morning Show překvapil nižší dávkou korektnosti, než se dala očekávat.

Foto: Netflix

Michael Douglas

Za nejlepší hlavní mužskou roli v komediální sérii jsou nominováni Don Cheadle (Black Monday), Anthony Anderson (black-ish), Ted Danson (The Good Place), Michael Douglas (The Kominsky Method), Rammy Youssef (Ramy) a Eugene Levy (Schitt's Creek) a v oblasti dramatických seriálů pak Steve Carell (The Morning Show), Jason Bateman (Ozark), Billy Porter (Pose), Brian Cox (Succession), Jeremy Strong (Succession) a Sterling K. Brown (This is Us).

Stárnoucí Douglas příjemně překvapil v seriálu The Kominsky Method o bývalé hvězdě, která si založila hereckou školu. Ironický televizní seriál umožňuje herci, který býval jedním z největších jmen v Hollywoodu, dělat si legraci z herectví, ze sebe, ze stáří, z marnosti slávy i milostných vztahů.

Foto: Apple TV+

Falešné úsměvy v televizním studiu – The Morning Show.

Na nejlepší herce v minisérii byli nominováni Hugh Jackman (Bad Education), Jeremy Pope (Hollywood), Mark Ruffalo (I Know this much is true), Paul Mescal (Normal People) a Jeremy Irons (Watchmen).

Nominace na nejlepší komediální seriál roku posbíraly série Curb Your Enthusiasm, Dead To Me, The Good Place, Insecure, The Kominsky Method, The Marvelous Mrs. Maisel, Schitt's Creek a What We Do in the Shadows.

V kategorii dramatických seriálů mají šanci Better Call Saul, The Crown, Killing Eve, The Handmaid’s Tale, The Mandalorian, Stranger Things a Succession.

Reklama

Související témata:

Výběr článků