Hlavní obsah

Hasiči Miroslava Krobota míří do kin

20. 5. 2022, 9:01

Komedie Kdyby radši hořelo s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem a Annou Polívkovou v hlavních rolích nabízí trailer. Do českých kin vstoupí 16. června 2022.

Kdyby radši hořelo - TRAILER

 
Článek

Film režiséra Adama Kolomana Rybanského měl svou světovou premiéru v únoru na významném filmovém festivalu v Berlíně. Od té doby ho tvůrci představili na řadě dalších projekcí u nás i v zahraničí.

Foto: Bontonfilm

Michal Isteník a Miroslav Krobot (Kdyby radši hořelo)

Sérii předpremiér spojují pozitivní divácké ohlasy, naposledy svůj film uvedl režisér Rybanský na přehlídce v Itálii. „Snažím se být během projekcí vždy v sále a vnímat divácké reakce, které jsou zatím skvělé. Na Berlinale jsme dokonce zažili i potlesk uprostřed filmu. Kromě Německa jsme měli promítání už i v Polsku, na Slovensku a v Itálii a všude se diváci smáli na podobných místech. Jsem rád, že humor funguje napříč odlišnými kulturami a doufám, že film bude rezonovat i u nás doma,“ říká režisér Adam Koloman Rybanský.

Sbor hasičů jedné vesnice čelí ve filmu úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů. Bezpečí celé vesnice teď závisí na hasičích, na jejich odhodlanosti a akci. Na všechny čekají nezapomenutelné dny a brzy si budou přát, „kdyby radši hořelo“. V dalších rolích hrají Jiří Vymětal, Marek Pospíchal, Albert Čuba, Vladimír Škultéty a další.

Foto: Bontonfilm

Michal Isteník

„Podle reakcí diváků u nás i v zahraničí se zdá, že téma filmu je univerzální a srozumitelné. Až teda na velikonoční tradici s pomlázkou, nad tou zahraniční diváci žasnou s podivem,“ dodává režisér.

Scénář ke komedii začal vznikat už před několika lety. V jednom momentu filmu řeší hrdinové možnost, že by ve své vesnici omezili život a zavedli i zákaz vycházení. Absurdní filmová situace však během loňského natáčení v době nejpřísnějšího lockdownu jako by ze scénáře vystoupila do skutečného života.

„Atmosféra vesnic, které byly vloni v kompletní karanténě, se dost podobala naší filmové situaci striktně omezených Velikonoc. To mě utvrdilo v neustálé aktuálnosti a naléhavosti scénáře, který jsem psal několik let,“ dodává Adam Koloman Rybanský, jenž napsal scénář spolu s Lukášem Csicselym.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Výběr článků