Hlavní obsah

Film Buď chlap! První ukázka slibuje dobrodružství, Prachaře, Rambu a Sokola

28. 11. 2022, 11:25

Na jaře příštího roku se v kinech objeví nový snímek Buď chlap! Jeho tvůrci v pondělí představili první ukázku, která diváky zavede do Vysokých Tater, kde se odehrává nejdobrodružnější část příběhu Pavla a Terezy. Ti se setkávají po letech, aby v sobě znovu objevili to, co k sobě cítili v dětství.

Teaser k filmu Buď chlap!Video: Bioscop

 
Článek

V hlavních rolích snímku režiséra Michala Samira se představí Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol a další. Jeho děj není nijak komplikovaný.

Popisuje příběh Pavla, typického představitele své generace. Ve svých pětatřiceti stále bydlí u matky, jako fotograf pracuje na průměrných zakázkách a život bere v poklidu, dokud nepotká svou dětskou lásku Terezu. A protože jeho staré city nezrezivěly, odhodlá se stát mužem, kterého by podle něj Tereza mohla milovat.

„Rozhodne se vydat do Tater, kde probíhá kurz pro ‚opravdové chlapy‘. To, že se tam dá umrznout v řece nebo uklouznout po sněhu i v polovině roku, ho překvapí,“ osvětlil motivace jednání své postavy herec Jakub Prachař.

Tereza Ramba s Jakubem Prachařem točí komedii Buď chlap!

Filmy a seriály

Jeho dětskou lásku ztvárnila v době natáčení čerstvá maminka dvou dětí Tereza Ramba. „Moje postava je velice sympatická, mladá, bezdětná, krásná žena,“ popsala svoji filmovou Terezu. Ta se vydá hledat ztraceného Pavla do hor i s celou jeho rodinou. „Mám tam spoustu scén se Sabinou Remundovou, Ester Geislerovou, i s jejich dětmi,“ dodala.

Buď chlap! (2022) natáčení s Jakubem Prachařem a Terezou Ramba

Ovšem třetí, nejdůležitější postavu filmu hraje bývalý mariňák Weisner ztvárněný Ondřejem Sokolem. Ten v Tatrách vede základnu, do níž Pavel zamíří. „V Tatrách jsem v posední době točil několikrát, až to možná vypadá, že si role vybírám podle lokací. Ale mám to tam fakt rád,“ uvedl k natáčení.

Film jde do českých kin 23. 3. 2023.

Reklama

Výběr článků