Hlavní obsah

Balzerová dostane na zlínském festivalu cenu za mimořádný přínos

11. 8. 2020, 16:54

Cenu za mimořádný přínos kinematografii pro děti získá na letošním, 60. ročníku zlínského filmového festivalu pro děti a mládež herečka Eliška Balzerová, řekla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Foto: Lenka Hatašová

Eliška Balzerová

Článek

Festival se uskuteční od 4. do 10. září, běžně se koná na přelomu května a června, pořadatelé jej letos posunuli kvůli pandemii koronaviru.

„Eliška Balzerová patří mezi nejobsazovanější české herečky, úspěšně dabuje, zahrála si v řadě televizních seriálů a filmů, populární se stala díky legendárnímu seriálu Nemocnice na kraji města a zapsala se do paměti diváků také nezapomenutelnou rolí v komedii století S tebou mě baví svět. Je také nositelkou prestižní filmové ceny Český lev za nejlepší ženský herecký výkon ve snímku Ženy v pokušení,” uvedla mluvčí.

Foto: Cinemart

Eliška Balzerová

Herecký výkon ve filmech a seriálech je však podle organizátorů jen jedním z důvodů, proč se rozhodli ocenit její práci. „Eliška Balzerová ztvárnila desítky kvalitních a rozmanitých rolí na divadle, ve filmu i v televizi, spoluzakládala a později šéfovala Divadlu Na Fidlovačce. Je nám proto nesmírnou ctí, že tato elegantní dáma, která má navíc blízký vztah k našemu regionu, převezme ocenění a vstoupí tak do naší festivalové síně slávy,” uvedla umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Balzerová převezme cenu 10. září na závěrečném ceremoniálu festivalu. „Ze zprávy o ocenění jsem měla velkou radost. Na filmovém festivalu ve Zlíně jsem byla mnohokrát a vždycky to bylo moc příjemné. Navíc se koná v mém rodném kraji. Těším se do Zlína už teď,” uvedla Balzerová, která pochází z nedalekého Vsetína.

Reklama

Výběr článků