Hlavní obsah

Na Rock for People přijedou Green Day a Fall Out Boy. Festival bude už v červnu

16. 9. 2019, 16:34
Právo, jaš, kul

Pořadatelé hudebního festivalu Rock for People oznámili, že příští rok na něm vystoupí americké skupiny Green Day, Fall Out Boy a Weezer. S ohledem na termín evropského turné Green Day se nicméně akce uskuteční o dva týdny dříve než obvykle, a to 18. až 20. června 2020.

Foto: Pamela Littky

Skupina Green Day vydá příští rok nové album.

Článek

„Vystoupení Green Day na Rock for People je splněním snu nejen nás pořadatelů, ale i mnoha našich fanoušků, kteří po nich volali v podstatě po celou naší historii. I proto jsme příliš neváhali a rozhodli jsme se udělat příští ročník v netradičním termínu,“ vysvětluje ředitel festivalu Michal Thomes.

Pětinásobní nositelé Grammy a členové rock'n'rollové síně slávy jsou označováni za jednu z nejvlivnějších kapel devadesátých let. Svědčí o tom 70 milionů prodaných nosičů v celém světě, kolem 10 miliard jednotlivých audio a video streamů na sociálních sítích i úspěch a význam přelomového alba Dookie z roku 1994 a desky American Idiot z roku 2004.

Nejlepší letní festivaly v ČR 2022: Votvírák, Colours of Ostrava a další

Festivaly

Poslední kolekce Revolution Radio (2016) je o aktuálním dění na planetě. Letos vydali Green Day singl Father Of All… jako ukázku z chystaného stejnojmenného alba, které se na trh dostane 7. února 2020.

Festival Rock for People oznámil i další jména. Jsou jimi nizozemští hiphopeři DOPE D.O.D., australské elektronické duo SKYND a zástupci domácí scény John Wolfhooker. Předprodej vstupenek na 26. ročník Rock for People startuje 20. září od 10.00 hodin.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků