Hlavní obsah

Festival Groove Brno uvede do varu milovníky funku a jazzu

11. 10. 2021, 7:14

Podzimní Brno bude po roční pauze opět rozvířené funkem. Novinkou letošního ročníku je i mezinárodní dvojkoncert. Po dobré muzice byl v posledním roce kvůli pandemii velký hlad, a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z několika zemí světa.

Foto: Electro Deluxe

Skupina Electro Deluxe

Článek

„Máme pocit, že nemožné se stalo skutečností. Program na letošní ročník je kompletní a je ještě lepší, než ten původní z minulého roku. Chtěli jsme, aby letošní ročník Groove Brno měl ještě více festivalový nádech, proto ty nejznámější kapely v Sono centru vystoupí v jeden večer,“ poodhaluje plány ředitel festivalu Josef Buchta.

Festival zahájí 16. října jeden z největších talentů soulové hudby ve Spojeném království Omar Lyefook s kapelou. Pyšní se spoluprací s Leonem Warem či Steviem Wonderem. Na koncertě nám představí novou desku The Anthology, kterou vydal na začátku minulého roku. O pár dní později rovněž v Metru vystoupí nadějná kapela Jay Delver z Brna.

Šestého listopadu pak v Sono centru vystoupí v unikátním dvojkoncertu berlínský hudební kolektiv Jazzanova, kapela kombinující nu-jazz, funk, soul, elektroniku a latino a energií nabitý cross-over groovu, funky a jazzu a francouzská kapela Electro Deluxe, která se do Brna vrací již potřetí.

Sexy směs soulu, reggae i funky. Přijedou Nneka či Xavier Rudd

Kultura

V Metru dále vystoupí Ochepovsky project za doprovodu turecké zpěvačky ILÆY. Těšit se můžeme na návrat kapely Ghost-Note a na jejich unikátní funk, jazz, hip hop projekt, který tvoří muzikanti z kapel Snoop Dogga, Snarky Puppy, Herbie Hancocka, Kendricka Lamara, Marcuse Millera, Toto či Justina Timberlaka a taky na první dámu baskytary Idu Nielsen. Dlouholetá členka bývalé kapely Prince přijede s novým albem 20200202. Můžeme se těšit na spojení toho nejlepšího z funku, old school hip hopu, reggae, s příměsí popu a world music. Obě skupiny se do Brna vrací po svém úspěšném debutu v roce 2019. Přijíždí ale s novou muzikou a plní nezastavitelné energie. Festivalový maraton zakončí desátého listopadu dánská Ida Nielsen v Metro Music baru.

„Plánujeme ještě další novinky programu, ze kterých budou doufejme hlavně fanoušci-muzikanti nadšení. Ale vše dáme zavčas vědět. Sledujte naše sociální sítě, ať vám nic neunikne,“ vzkazuje Josef Buchta.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Výběr článků