Článek
Odvolat ředitele instituce z hodinu na hodinu lze pro vážné pochybení ohrožující její chod a stabilitu. Tomu ale v případě Violy nic nenasvědčuje.
Vágní formulace tiskového prohlášení o „nedostatečné spolupráci a komunikaci se správní radou“ neobstojí jako postačující důvod ke změně vedení divadla, jež je hojně navštěvováno diváky a má vyprodanou většinu titulů.
Klára Cibulková za rok vedení Divadla Viola prokázala, že citlivě vnímá tradici i specifiku jedinečné pražské scény, založené v roce 1963 jako Poetická vinárna Viola.
Jedním z pilířů její koncepce bylo ve větší míře navrácení poezie a hudby na jeviště Violy, což naplnila tituly Jana bude brzy sbírat lipový květ z básnické sbírky Miloše Doležala s výbornými hereckými výkony Davida Matáska a Jenovéfy Bokové, nově iniciovaným cyklem Poetická setkání či uvedením večera šansonů Luboše Sluky Hrajte mi mý blues.
V aktuální přípravě je i cyklus Kabaret Viola a inscenace Olmerka o Evě Olmerové s Bárou Hrzánovou v titulní roli.
Proti odvolání Cibulkové vznikla internetová petice iniciovaná hercem Janem Medunou požadující transparentní doložení důvodů, jež k odvolání vedly. Má již více než 650 podpisů z řad uměleckých osobností i diváků, oceňujících současné směřování Violy.