Hlavní obsah

Colours of Ostrava startuje ve čtvrtek. První den dojde na kapely Tame Impala i M83

13. 7. 2016, 16:18
Právo, jaš

Ve čtvrtek začne patnáctý ročník multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Na jeho návštěvníky čeká zhruba 350 hudebních, uměleckých, zábavních či diskusních programů na dvaceti scénách. Akce se odehraje v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě a potrvá až do nedělní noci.

Foto: ČTK

Hvězdou prvního dne bude i australská kapela Tame Impala.

Článek

Hned první večer se na akci představí několik velkých jmen z těch, která na Colours of Ostrava míří. Ve 21.30 hodin odehrají svůj set australští Tame Impala, ve 22.45 hodin začnou britští Slowdive a přesně o půlnoci se s prvním dnem rozloučí Francouzi M83.

Hvězdami pátečního programu budou především Anohni a Of Monsters And Men, sobotního Caro Emerald, Kodaline a Thievery Corporation a nedělního pak Passenger, The Vaccines a Underworld, kteří celý festival zakončí.

Proti minulému roku se počet scén, na které bude program rozprostřený, zvýšil ze šestnácti na dvacet. Do značné míry za to může diskusní fórum Meltingpot, které se zaměří na aktuální celospolečenské témata z politiky, ekonomiky, vědy, designu i filozofie. Probíhá již od 12. července a od čtvrtka se stane součástí festivalu. O své myšlenky se na něm podělí přes 150 osobností z 19 zemí světa, například spisovatelé Robert Fulghum, Leonard Mlodinow, historik Timothy Snyder nebo jiní myslitelé.

Návštěvníci festivalu se budou moci pokochat i krásami Ostravy. Držitelé vstupenek mají možnost využít slevy na vstup do zoologické zahrady, Landek parku – hornického muzea, Galerie výtvarného umění, vyhlídkové věže Nové radnice a jiných.

Reklama

Související témata:

Výběr článků