Hlavní obsah

Čas dovolených. Čas vtipných automatických odpovědí

12. 7. 2023, 13:01

Dostat trochu umění a emocí do oblasti mezilidské komunikace, která bývá věcná a odosobněná, je cílem projektu Automatická odpověď, jehož organizátoři David Krátký a Jan Noháč do projektu zapojili přes třicet českých spisovatelek, spisovatelů, básnířek, básníků, ilustrátorek a ilustrátorů.

Foto: Jaromír99

Automatická odpověď Jaromíra99 a Jaroslava Rudiše: Ahoj & dobrý den! Zrovna se nořím do klidného moře dovolenkových myšlenek. Až se z moře vynořím, dám si kafe a napíšu! Hezké léto

Článek

Každá z osobností připravila svou verzi e-mailu určeného k rozesílání během dovolených, všechna díla jsou volně k dispozici na webu automatickaodpoved.cz.

Kdokoliv si tedy může při pobytu mimo kancelář nastavit „out of office“ od Petry Soukupové, Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99, Petry Hůlové, Jana Němce, Nikoly Logosové a mnoha dalších držitelů prestižních cen, ale i mladých talentovaných autorů. Každý z autorů přistoupil k zadání po svém, takže vznikla mozaika příspěvků, které se liší formou i náladou. Například Vratislav Maňák použil českou hymnu k odpovědi: „V letních lukách dýchá svět, zemský ráj to na pohled… a já v něm 1. srpna budu zpět.“

„Automatické odpovědi jsou si většinou velmi podobné, adresáti od nich nic tvůrčího nečekají. Proto doufáme, že když je na takto neobvyklém místě potká něco originálního a lidského, povede to k překvapení, inspiraci nebo úsměvu,“ říkají o projektu Krátký a Noháč.

Do projektu může díky kontaktnímu formuláři přispět kdokoliv, nejpovedenější texty a obrázky organizátoři zveřejní. Vše o projektu je na stránkách www.automatickaodpoved.cz.

Reklama

Související články

Výběr článků