Hlavní obsah

Anna K je po dvouletém boji s rakovinou v plné síle. Má nový videoklip a vyrazí na turné

20. 9. 2019, 15:00
Právo, jaš, kul

Zpěvačka Anna K představuje nový videoklip k písni Pyramida boha slunce. Je to jedna z nejsilnějších skladeb z jejího posledního alba Světlo. Vznikla ve spolupráci s Tomášem Varteckým a Janem P. Muchowem. Po dvouletém boji s rakovinou Anna K absolvovala v létě spoustu koncertů a od listopadu bude na akustickém turné. Na Novinkách.cz má klip premiéru.

Nové video zpěvačky Anny KVideo: BrainZone

 
Článek

Videoklip se ohlíží za nabitou letní sezonou zpěvačky. Odehrála v ní více než padesát koncertů, je ve skvělé formě a na odpočinek po nemoci nemá ani pomyšlení. Klip natočil Martin Linhart a je o sounáležitosti a energii, kterou si zpěvačka se svými fanoušky předávají.

„Je třeba být neustále v pohybu. Kdybych se zastavila, tak umřu,” říká s úsměvem zpěvačka. „Musím prostě pořád makat, aby hlava neměla čas přemýšlet o temnotách. Ale hlavně svou práci miluju, uzdravuje mě a posiluje můj kontakt s fanoušky. Myslím, že bez sebe zkrátka nemůžeme být.”

Akustické předvánoční turné odstartuje 1. listopadu v Holešově a pokračuje například v Ostravě, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Třebíči či Praze. Se svou kapelou Anna K představí své největší hity, ale i nejnovější písně ze svého úspěšného alba Světlo v akustických aranžích.

Foto: Gorana Tačevski

Anna K

„Naše loňské akustické turné mělo takový úspěch, že jsme se rozhodli zopakovat ho i letos. Mám velkou radost, že je o něj takový zájem, některá místa jsou už teď vyprodaná, museli jsme přidat další koncerty,” vypráví Anna K. „Celý program bude opět hodně o světle a světlých okamžicích s naší hudbou a krásné energii, kterou by předvánoční čas měl mít.”

Na každé zastávce rozšíří navíc její šestičlennou kapelu i dětský pěvecký sbor. „Na většině koncertů mě doprovodí Dětské Sborové Studio Ostrava Jih nebo Kühnův dětský sbor, se kterými jsem již v minulosti vystupovala. V některých městech oslovíme i místní pěvecké sbory a základní umělecké školy. Dětská energie atmosféru koncertu nádherně rozzáří, moc se na to těším,“ říká zpěvačka.

Aby byl koncertní program co nejrozmanitější, nechala zpěvačka polovinu písní přearanžovat americkým producentem Stevem Walshem. Ten má s podobnou prací velké zkušenosti. Například v minulosti už podobným způsobem upravil největší hity anglické kapely Erasure pro jejich akustické album Union Street a následné turné. Druhou polovinu repertoáru nakonec předělala Anna K na zkouškách společně se svou koncertní kapelou.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Akusticky 2019

 1. 11. Holešov - Zámek

 2. 11. Ostrava - Dům Kultury města Ostravy         

12. 11. České Budějovice - Metropol

13. 11. Rakovník - KC

15. 11. Vysoké Mýto - Divadlo

16. 11. Hradec Králové - Petrof Gallery

17. 11. Hradec Králové - Petrof Gallery

21. 11. Třebíč - Divadlo

24. 11. Stříbro - Kino Slavie

27. 11. Valdice u Jičína - KC

 4. 12. Praha - Hybernia

 9. 12. Plzeň - Depo2015

12. 12. Český Krumlov - Divadlo

14.12. Česká Lípa - KD Crystal

Reklama

Související témata:

Výběr článků